Vety, po ktorých zostaneš s vysokou pravdepodobnosťou ignorovaný

Oslovuješ ju/ho online alebo sa snažíš udržať vašu konverzáciu pri živote? V tom prípade sa týmto frázam radšej vyhni.

Komunikácia je jeden z najbežnejších spôsobov, ktorý slúži na prirodzenú stimuláciu mozgu. Známa je človeku už od samého počiatku. Začalo sa to posunkami na mamuta a divnými pazvukmi, pokračovalo kultivovanou rečou až písaním dopisov.

No, dnes už žijeme v 21. storočí a k dispozícii máme internet, ktorý nám poskytuje široký priestor pre chatovú komunikáciu (vďakabohu). Tá sa stala veľkým pomocníkom pre každého, kto túži nadväzovať nové kontakty alebo udržiavať tie staré.

Predsa len je omnoho jednoduchšie požiadať niekoho o priateľstvo, ako prísť za ním na ulicu, poklepkať ho po ramene a povedať, že chceš byť jeho kamarát alebo potenciálny priateľ. Ale my to chápeme, ignorovanie vašej žiadosti na znak odmietnutia bolí menej ako opovrhujúci pohľad alebo rázne nie. Avšak, i napriek už spomínanému zjednodušeniu, býva pre niekoho problematický i tento typ komunikácie.

Umenie začať konverzáciu a držať ju v správnej dynamike je pre niekoho úplná veda. Nuž, nie každý to „má v sebe“. My sme sa pre vás však rozhodli spísať tie najčastejšie vety, ktorým by ste sa mali vyvarovať ak nechcete, aby vaša správa zostala len v štádiu „videné“. 

1. „Ahoj, si zadaná?“

Ehm, ahoj. Pozdrav na začiatok je veľmi dobrý ťah. Ukazuješ tým svoju slušnosť a dobré vychovanie. No, tou druhou časťou, ktorú si spolu s ahoj dokázal drzo skĺbiť do jednej vety, dobrý dojem okamžite pochováš. Budeme hádať: Jej profil si našiel na facebooku, na profilovke bola polonahá a tú riť má naozaj luxusnú.

Bim-bam, bim-bam. Jop, už počuješ biť svadobné zvony, pretože presne tak si si vysníval svoju budúcu ženu. Tvoj cieľ je jasný a ideš si za ním tvrdo, nekompromisne a bez omáčok, preto sa spýtaš hneď na rovinu, či momentálne jestvuje nejaká prekážka vášho krásneho a dlhotrvajúceho, budúceho MY.

Zabudol si však myslieť na to, že ona ťa na rozdiel od teba mesiac nestalkovala a je vysoko pravdepodobné, že po prvom zhliadnutí tvojej profilovky nebude ani zďaleka tak namäkko ako ty. Možno práve to je ten dôvod, prečo dokáže táto veta vyvolať dáviaci reflex a natrvalo odradiť.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/wGlainaUhJQqY/giphy.gif)

2. „Čo si papal?“

Ale no ták, on určite s tebou nebude zdieľať tvoje vegánske nadšenie a je dosť možné, že do seba práve natrieskal veľké BigMac menu a tým sa ti chváliť určite nebude. Navyše, nepotrebuje sa ti vo všetkom hádam spovedať. Takisto to nie je práve najatraktívnejšia téma, ktorú by chcel preberať s dievčaťom, o ktoré by možno niekedy mohol mať záujem, nemyslíš?

Trošku sa vcíť. Viem, že máš na viac, tak to skús. Alebo mu rovno pošli to, čo si uvarila ty. Ak uvidí, že si schopná, určite to bude mať väčší osoh ako hádzať nenápadné návnady na to, aby sa spýtal on sám… a ak ťa z jeho dňa naozaj najviac zaujíma, čo dnes jedol, si divná.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/LyJ6KPlrFdKnK/giphy.gif)

3. „Ideš do sprchy? A mňa nezavoláš?“

Ježiš, trápnejšie, ponorkovejšie a zbabelejšie flirtovacie začiatky snáď ani nie sú. To, že ti napísala, že ide do sprchy, nemuselo mať žiaden sexuálny podtón. Ale jasné, ty si sa musel chytiť toho „ale mohlo!“ a využiť to na svoje rýpanie so štipkou nádeje v kútiku duše, že to možno zaberie.

Čo ti potom ako jediné zostalo? Utrieť tú nenápadnú slzu, ktorá ti steká dole lícom po dvojhodinovom čakaní na jej odpísanie. Hm, možno v tej vani zaspala, čo povieš? Tvoje ultra dobré zvádzanie predsa nemôže byť dôvodom na ignor. Kdeže.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/txHacDsdMHSj6/giphy.gif)

4. „Ahoj, si pekná.“

Tak ďakujem. Asi mi to zlepšilo deň alebo tak. Nie, nie, nie, kompliment hneď po oslovení rozhodne nie je správny štart. Skús na začiatok pár menej toxických viet a potom sa o tom tak nenápadne zmieň, že ju obdivuješ a mala by u teba ako samica šancu. Stále prvoplánové a otrepané, ale určite menej hlúpe ako prvá veta namiesto predstavenia sa.

Skús prejaviť záujem o ňu i inak, ako po fyzickej stránke. Skús sa dozvedieť niečo nové, čomu sa venuje, čo je na nej výnimočné. Tomu sa hovorí taktnosť a to iste človek na opačnej strane ocení a komplimentu o jej dobrom vizuálnom stave sa potom o to viac poteší.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/2dQ3FMaMFccpi/giphy.gif)

5. „OMG, omylom som ti poslal žiadosť o priateľstvo, haha. Sorry. Inak, ako sa máš? Dobre vyzeráš. Nevybehneme na kávu?“

Dobre, takže v jednej vete si bol ťažko nenápadný, dodal si svojej osobe váhu a serióznosť v jednom, plus si pozval človeka (o ktorého sa údajne nezaujímaš) na kávu. Takto sa happyendy nezačínajú, no za to koniec príde pravdepodobne skôr, ako stihne niečo začať. Chudák dievča pravdepodobne len zdvihne obočie a zmätene sa pozrie na monitor s otázkou „Tak máš záujem alebo nemáš?“.

No, to sa nedozvie, ani keď si tvoju správu prečíta niekoľkokrát za sebou a zvolí si jednoduchšiu variantu „odpovede“. Áno, a ty už tušíš akú. Videné. Alebo prekukne tvoje huncútske pohnútky zbaviť sa zodpovednosti za svoj čin a odsúdi ťa hneď.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/1rJnNRTAgCk0w/giphy.gif)

6. Lol, ako sa mash? Xixi, ja fajnovucQo. :3

Napriek tomu, ako veľmi je k neuvereniu, že sa takáto skupina píšucich ľudí nachádza ešte niekde medzi nami, je to naozaj pravda. Majú hrubé čierne linky pod očami, ťažko im určiť z fotky pohlavie, čelo im takmer nikdy nevidíte, ofina je totiž ich štýl. Nie, nemusia mať vždy 12 a ani 13. Šíri sa to ako mor a ak sa niekto z tohto druhu rozhodne napísať druhu písaciemu klasicky, červená karta je samozrejmosťou.

Trend ozvláštniť písanie už dávno vyšiel z módy (ak v nej vlastne niekedy bol) a ty, ak chceš byť plnohodnotným členom serióznej chatovej komunity, by si sa s tým mal/a raz a navždy zmieriť. Zaručená prehra v podobe ignorovania tvojej správy je takmer istá. Medzidruhová chémia tu rozhodne nefunguje.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/M8ObqPppAh4U8/giphy.gif)

7. Moje meno je Nikola.

Premenuj sa. Alebo si zariaď novú identitu. Alebo klam. Proste klam.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/3o7btWrCT38p40oZW0/giphy.gif)

Oslovil ťa už niekto niekedy takýmto štýlom? Ako to dopadlo? 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ktorá pizza je väčšia? Tento praktický matematický príklad obletel internet


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME