Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Veverička z Doby ľadovej sa lúči vo svojom poslednom krátkom filme. Konečne sa jej podarilo získať vytúžený žaluď

Všetko sa raz skončí. Aj dobrodružstvá Scrata z Doby ľadovej.


Pokiaľ si pravidelným divákom úspešnej animovanej série Doba ľadová, tak postavičku Scrata iste dobre poznáš. Zábavný veveričiak, ktorý sa zúfalo snaží získať žaluď, ale príliš sa mu to nedarí, sa stal maskotom celej série. Doba ľadová má doteraz šesť celovečerákov, ale okrem toho diváci dostávali aj krátke filmy práve so Scratom. Tých bolo donedávna sedem. 13. apríla 2022 k nim pribudol ôsmy. A zdá sa, že aj posledný.

To, napokon, naznačuje už jeho názov The End (Koniec). Video má len 34 sekúnd a zobrazuje Scrata, na ktorého sa konečne usmeje šťastie a on získa vysnívaný žaluď. A to je vlastne všetko. Tentokrát nás nečakajú žiadne bláznivé gagy, ale vlastne skôr trochu smutná atmosféra neodvrátiteľného konca. Scrat dosiahol svoj cieľ a môže spokojne odísť zo záberu.

Rozlúčka so známou sériou

Spoločnosť Blue Sky Studios, ktorá sa podieľala na všetkých filmoch Doby ľadovej a s ňou spojených krátkych snímok, totiž zatvára svoje brány. Pandémia koronavírusu na ňu dopadla naozaj ťažko, takže nastal čas rozlúčiť sa.

„V posledných dňoch fungovania štúdia Blue Sky Studios sa zišiel malý tím tvorcom, aby vytvorili jeden záverečný minifilm. Ten je rozlúčkou podľa našich predstáv,“ napísali animátori v popise videa. Tak zbohom Scrat a vďaka za všetky tie zábavné filmy!

20th Century Fox / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť