Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Viac ako 60 percent Britov hodnotí brexit negatívne

Vystúpenie z EÚ Britom veľa radosti neprinieslo.


Viac ako šiesti z desiatich Britov hodnotia brexit – vystúpenie svojej krajiny z Európskej únie – ako negatívny alebo horší, než čakali. Vyplýva to z nového prieskumu, podľa ktorého sa len 14 percent respondentov domnieva, že brexit prebehol lepšie, ako očakávali. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Vyše štvrtina (26 percent) opýtaných v prieskume inštitútu Opinium pre noviny The Observer uviedla, že brexit dosiaľ prebiehal horšie, ako boli ich očakávania. Ďalších 35 percent podľa svojej odpovede čakalo, že odchod z EÚ bude prebiehať zle, čo sa aj potvrdilo. V prieskume oslovili v dňoch pred vianočnými sviatkami približne 1900 dospelých Britov.

Shutterstock

Spojené kráľovstvo sa pred rokom definitívne „rozlúčilo“ s EÚ a colnou úniou. Oficiálne síce brexit nastal už 31. januára 2020, do konca toho roka však ešte trvalo prechodné obdobie, počas ktorého platila väčšina dovtedajších pravidiel. Niekoľko dní pred jeho vypršaním Londýn a Brusel podpísali dohodu o obchode a spolupráci, pripomína DPA.

Podľa novín The Observer má negatívny názor na brexit až 42 percent tých, ktorí v referende hlasovali za vystúpenie z EÚ. „Vidíme, že významná menšina voličov podporujúcich vystúpenie hovorí, že situácia sa vyvíja zle alebo aspoň horšie, než sa očakávalo,“ uviedol Adam Drummond z inštitútu Opinium. Medzičasom je podľa neho skupina stúpencov brexitu rozdelenejšia namiesto toho, aby existovali dve uzavreté bloky odporcov a priaznivcov odchodu krajiny z EÚ.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť