Vianočné trhy 2019 na Slovensku. Tentokrát vynovenejšie, ekologickejšie a vegánskejšie

Väčšina krajských miest tento rok sľubuje zmenu.

Zdroj: ŽupaBA VUCBA / flickr.com

Jeden z najkrajších sviatkov v roku je už čochvíľa tu a s tým sa spája aj obdobie, v ktorom majú bezpochyby svoje nezastupiteľné miesto aj vianočné trhy a ich nezameniteľná atmosféra. Zistili sme, od akého termínu sa môžete v najväčších slovenských mestách tešiť na nádielku punču a medoviny.

Bratislava (22.11 – 23.12)

Bratislavské vianočné trhy už tradične nájdete na Hlavnom námestí a na Hviezdoslavovom námestí. Svoje miesto tu budú mať, samozrejme, „fajnové“ kalorické špeciality (bez toho by sme ich iste mnohí zatratili), ako napríklad lokše, zemiakové placky či cigánska pečienka.

Tento rok sa však nájde v hlavnom meste aj alternatíva pre vegánov a to v areáli záhrady UmelkaPub. Bratislava tiež sľubuje ekologickejšie trhy tým, že sa bude snažiť o minimalizáciu komunálneho odpadu používaním výlučne vratných poháre a kompostovateľných riadov. Čiže punč a varené vínko si tu budeme môcť vychutnávať výlučne v „eko šate“.

Košice (01. 12 – 06. 01)

V „centre východu“ štartujú trhy neskôr ako v hlavnom meste, a to prvého decembra. Aj v Košiciach sa budú niesť v ekologickejšej atmosfére ako po minulé roky – jedlá a nápoje sa môžu predávať iba v nádobách z rozložiteľného materiálu.

Vianočnú výzdobu budú mať východniari krásnu aj tento rok. Nebudú chýbať svietiaci snehuliaci na fontáne a vianočné sane pred Štátnym divadlom. „Košické rozprávkové Vianoce“, tak sa oficiálne nazýva adventné obdobie v Košiciach, sa začnú až o štyri dni neskôr ako trhy, a to 5. decembra. K stánkom sa v ten deň pridá aj rozsvietený stromček, ktorý doladí vianočnú atmosféru Hlavnej ulice.

Trnava (29.11-22.12)

O týždeň v piatok sa otvoria vianočné trhy aj v Trnave. Nebudú chýbať ani Stredoveké adventné trhy, v termíne od 13. -15. decembra, kde už každoročne rozložia svoje stánky doboví remeselníci a priučia verejnosť stredovekým remeslám, ako je napríklad ručná výroba sviečok a razenie mincí.

Banská Bystrica (29.11 – 02.01)

Trhy v Banskej Bystrici nájdete aj tento rok na námestí SNP, občerstvenie a punč sa bude predávať od 29. novembra, trh remesiel, vianočných darčekov a medovníkov bude otvorený od 6. decembra.

Prešov (25.11 – 31. 12)

Metropola Šariša avizovala pozmenený koncept vianočných trhov, rovnako sľubujú ekologickejší prístup. Takisto budú trvať dlhšie, oproti minulému roku sa predĺžia o desať dní.

Žilina (23.11 – 23.12)

Mariánske námestie a Námestie Andreja Hlinku ožije tradíciou vianočných trhov presne na mesiac. Novinkou v Žiline bude živý sedliacky dvor, kde budú hrať herci scénky zo života na dedine.

Trenčín (05.12 – 22.12)

V Trenčíne sa vianočné trhy začnú najneskôr, nájdete ich od piateho decembra na Mierovom námestí. Mesto taktiež sľubuje zaradenie stánkov s vegánskymi jedlami, rovnako tam nájdete aj jeden stánok bez alkoholu. Celé podujatie nesie názov „Čaro Vianoc pod hradom“.

Nitra (1.12 – 23.12)

Posledné vianočné trhy v našom zozname sú tie v Nitre, kde mesto tento rok sľúbilo viac stánkov, živého anjela a pestrejší program.

Zdroj: mynitra.sme.sk, trencin.sk, myzilina.sme.sk, presov.dnes24.sk, folklorfest.sk, regiontirnavia.sk, kosicednes.sk, visitbratislava.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy tímlídrov, s ktorými sa v práci stretáva každý z nás

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME