Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Vianočné trhy lacnejšie? U našich susedov ťa ceny milo prekvapia

Kde sa oplatí ísť na vianočné trhy?


Vianočné trhy sú v plnom prúde nielen na Slovensku. Kým slovenskí občania sa sťažujú na ceny, u našich susedov to s trhovou atmosférou vyzerá o čosi lepšie. Reč je o Poľsku.

Ako uvádza portál Blesk.cz, v poľskom meste Poznaň si milovníci Vianoc trhy nevedia vynachváliť. Poznaň je od Slovenska síce trošku ďalej, no práve preto, že obchodníci neočakávajú taký nápor turistov, mohli si dovoliť stanoviť ceny svojich produktov pre našu peňaženku dostupnejšie.

„Sú tu hneď dva areály s rozsiahlymi vianočnými trhmi, pričom na oboch je aj niekoľko atrakcií vrátane ruského kolesa (vstup skoro 6 €). Ani na jednom pritom prakticky nie sú turisti, len samí Poliaci, a ešte ani tých nie je toľko,“ píše Blesk.

Vianočné trhy v krajských mestách Slovenska sú v plnom prúde. Dokedy ich môžeš navštíviť?

Mohlo by ťa zaujímať:

Vianočné trhy v krajských mestách Slovenska sú v plnom prúde. Dokedy ich môžeš navštíviť?

Okrem vareného vína, ktoré tu nájdeš za 4,60 €, ťa bude lákať aj horúca čokoláda za 3,50 , klobása za 3,20 či ovocie v čokoláde za asi 2,50 . Na trhoch nechýbajú ani tradičné poľské špeciality či stánky s oblečením, cukrovinkami a kozmetikou.

Tým, že domáci majitelia stánkov nie sú zvyknutí na nápor zahraničných návštevníkov, ich znalosť cudzieho jazyka nie je až taká dobrá. Preto Slovákom a Čechom odporúčajú, aby sa naučili základné poľské slová a výrazy.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.