Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Vianočný zázrak aj tento rok teší slovenských seniorov. Čo by si chceli nájsť pod stromčekom?

Zapoj sa do milého projektu a vyčaruj úsmev na tvári niektorému z osamelých slovenských dôchodcov.


Zase si žmurkol a rok je skoro fuč, čo vo výsledku znamená len jediné – blížia sa Vianoce. Netvár sa, zbožňuješ ich. Tlačenice v obchodoch a bitky o posledné linecké cesto, tie možno nie, a ani na zmätok pri výbere darčekov sa práve dvakrát netešíš. To všetko však veľmi rýchlo pominie.

Vo finále ostane len to, na čom skutočne záleží – pár chvíľ strávených v kruhu rodiny, pri dobrom jedle, pohári vareného vínka a nestarnúcich hláškach klasických hraných rozprávok. Znie to krásne a ono to aj krásne je, nie každý má však možnosť túto krásu zažiť. Projekt Vianočný zázrak sa s tým rozhodol niečo spraviť a dopriať trochu radosti aj tým z nás, ktorých blízki odsunuli na vedľajšiu koľaj.

Vianočný zázrak plní želania slovenským dôchodcom

Vianočný zázrak je milá iniciatíva, ktorá odštartovala ešte v roku 2017. Jej cieľom je počas sviatkov potešiť aj tých, na ktorých nielen vlastní blízki, ale aj spoločnosť ako taká často zabúda. Na Slovensku sú tisíce seniorov „odložených“ v zariadeniach pre nich určených, pre ktorých sú Vianoce dňom ako každým iným. Vyčarovať im úsmev na tvári pritom vôbec nie je náročné.

„Náš projekt spája vianočné priania osamelých seniorov v domovoch dôchodcov a ľudí, ktorí majú záujem im tieto priania splniť,“ píše Vianočný zázrak na svojej webovej stránke. Tento rok sa im z viac ako 8-tisíc želaní podarilo splniť viac ako 800, do Štedrého dňa však stále ostáva takmer mesiac. Staneš sa jedným z Ježiškov aj ty?

Vianočný zázrak, Vianoce 2022, pomoc slovenským seniorom, slovenskí dôchodcovia, domov dôchodcov, vianočná charita, Slovensko
Vianočný zázrak

Plyšový Alzák či bruselské pralinky

Ako to už býva, aj v tomto prípade ostávajú dôchodcovia verní svojej skromnosti a ich želania sú vo väčšine prípadov skutočne nenáročné. Niektorých by potešila kozmetika, iných predplatné obľúbeného časopisu, ďalší by si pod stromčekom radi našli sladkosti či nealkoholické pivko. 70-ročná pani Drahoslava by sa napríklad potešila plyšovému Alzákovi.

Ak sa teraz pýtaš, ako sa môžeš do projektu zapojiť aj ty, máme pre teba dobrú správu – naozaj to nie je kvantová fyzika. Na stránke Vianočného zázraku si vyberieš dôchodcu a želanie, ktoré chceš splniť, vyplníš rýchly formulár a oni ti obratom pošlú mail so všetkými doplnkovými informáciami. Pre väčšinu ľudí na zozname sú sviatky lásky a pokoja tým najosamelejším časom v roku. Poďme to spoločnými silami zmeniť.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.