Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Viceguvernér NBS Ľ.Ódor prijal ponuku prezidentky viesť vládu

K obsahovým prioritám prichádzajúcej úradníckej vlády sa podrobnejšie vyjadrí počas budúceho týždňa.


Viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Ľudovít Ódor akceptoval ponuku prezidentky Zuzany Čaputovej viesť vládu odborníkov. K 14. máju sa vzdáva svojej funkcie. K obsahovým prioritám prichádzajúcej úradníckej vlády sa podrobnejšie vyjadrí počas budúceho týždňa. TASR o tom informovali z NBS.

„Rozhodnutie pani prezidentky vymenovať ma za predsedu vlády odborníkov je pre mňa cťou a zároveň veľkou zodpovednosťou. Slovensko sa dnes nachádza v neľahkej situácii a so svojim tímom urobíme všetko preto, aby sme krajinu priviedli k predčasným voľbám do Národnej rady SR a priniesli želaný pokoj, stabilitu, ale zároveň aj konštruktívnu odbornú diskusiu v témach, ktoré sú pre ľudí a krajinu dôležité,“ uviedol Ódor.

TASR

Členom bankovej rady a zamestnancom NBS poďakoval Ódor za doterajšiu spoluprácu a pomoc pri budovaní modernejšej a medzinárodne uznávanej centrálnej banky. Do prijatia poverenia bude pokračovať vo výkone viceguvernéra NBS v plnom rozsahu. Prezidentka vymenuje úradnícku vládu v týždni od 15. mája.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje