Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Aj 29 rokov od svojej premiéry zostáva Mlčanie jahniat jedným z najviac oceňovaných hororov. Fanúšikov filmu (ktorých je určite dosť) zaujme správa o tom, že na predaj je dom, v ktorom býval filmový sériový vrah Buffalo Bill.

Historický dom so štyrmi spálňami sa nachádza asi hodinu jazdy od Pittsburghu. Pozemok má rozlohu 0,7 hektára a jeho súčasťou je aj menšia budova, ktorá slúži ako dielňa. Predajná cena je 298 500 amerických dolárov (cca 250 000 eur), čo naozaj nepredstavuje horibilnú sumu.

profimedia

O kúpu mala v minulosti záujem aj PETA

Po skončení natáčania sa dom vrátil k svojej pôvodnej obytnej funkcii a obývala ho rodina, ktorá ho nepovažovala za prekliaty. V roku 2016 mala aktivistická skupina PETA záujem o kúpu domu. V prípade kúpy by ho PETA premenila na „múzeum súcitu“. To znamená, že návštevníci by sa mohli vžiť do roly zvierat, ktoré sú ľuďmi využívané na výrobu jedla, kožušín a iných produktov.

Ako vidieť na fotografiách, súčasný stav domu nie je svojej hororovej povesti nič dlžný. Starožitná výbava a stroho pôsobiaci interiér by aj dnes poslúžili ako výborné kulisy pre mrazivý film. Každé z masívnych drevených dverí by mohli ukrývať nevídanú hrôzu…

Takto vyzerá známy dom dnes

profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk
profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.