Videli sme Bad Boys navždy. Toto sú dôvody, prečo sa film oplatí vidieť v kine

Obľúbený policajný tandem opäť prichádza baviť divákov.

Zdroj: Itafilm

Už tento štvrtok si budeš môcť aj v slovenských kinách vychutnať očakávaný tretí diel akčnej série Bad Boys. Bad Boys navždy zrežírovala dvojica Adil El Arbi a Bilall Fallah a v hlavných úlohách ostrieľaných policajtov sa opäť predstavia Will Smith a Martin Lawrence.

V redakcii sme film už videli a môžeme povedať, že ide o nečakane kvalitný tretí diel. Prečo by si naň mal vyraziť do kina? To sme pre teba zhrnuli v tomto článku.

1. Výborní herci

Do hlavných úloh sa, ako inak, vrátil Will Smith a Martin Lawrence. Tí si opäť strihli dvojicu policajtov Mikea Lowreyho a Marcusa Burnetta. Hoci od prvého dielu ubehlo už úctyhodných 25 rokov, hlavná herecká dvojica nemala problém znovu vkĺznuť do kože obľúbených hrdinov.

Chémia medzi nimi je skvelá, čomu pomáha aj humor v scenári a dobre napísané dialógy. Okrem Smitha a Lawrencea však zaujmú aj herci vo vedľajších úlohách, menovite Paola Nuñez, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig či starý známy Joe Pantoliano.

Itafilm

2. Skvelé akčné scény

Čo si budeme hovoriť, séria Bad Boys vždy lákala hlavne na výborne natočenú akciu. Ani tretí diel v tomto nie je výnimkou. Akčných scén je opäť plno a sú nakrútené naozaj precízne a možno dokonca aj prehľadnejšie než v minulých dieloch.

3. Funkčný humor

O humore sme sa zmienili už v prvom bode, ale zaslúži si aj samostatnú zmienku. Scenár totiž opäť obsahuje veľa solídnych hlášok, ale aj iskrivú dialógovú či situačnú komiku, ktorá vyviera z charakterov našich obľúbených postáv.

Okrem nich však dokážu rozosmiať aj viaceré vedľajšie postavy, napríklad Alexander Ludwig ako pacifisticky založený hacker-kulturista. Ak teda aj od trojky očakávaš solídnu nenáročnú zábavu, tak si na správnej adrese a mal by si vyraziť do kina.

Itafilm

4. Suverénne režijné vedenie

Ukázalo sa, že výmena na režisérskom poste filmu prospela. Mnoho ľudí bolo iste na vážkach, či snímku zvládne zrežírovať pomerne neznáma režisérska dvojica Adil El Arbi a Bilall Fallah, ale napokon to dopadlo výborne.

Michael Bay, ktorý natočil predchádzajúce dva diely, je predsa len až príliš megalomanský a jeho posledné projekty už ani zďaleka nemajú kvalitu jeho najlepších filmov. El Arbi a Fallah sa svojej úlohy chopili zodpovedne a Bad Boys navždy zrežírovali absolútne suverénne a dynamicky.

Film od začiatku nasadí solídne tempo a nezvoľní až do konca. Stávka na menej známych tvorcov sa skrátka vyplatila.

Itafilm

5. Audiovizuálna kvalita

Ako je už pri sérii Bad Boys zvykom, aj tentokrát je film naozaj perfektne natočený. Tvorcovia nadviazali na zbesilú videoklipovú estetiku, ktorú sérii vtlačil Michael Bay a po stránke hudby, zvuku, kamery či strihu (hoci ten je občas až príliš divoký) sa rozhodne nie je na čo sťažovať. Práve naopak.

Slovo na záver

Pravdaže, Bad Boys navždy určite nie je dokonalý film ani dielo, ktoré by sa nesmrteľne zapísalo do histórie kinematografie. Príbeh je v zásade opäť jednoduchý (hoci niekoľko zvratov ponúkne) a logika si často dáva dovolenku. Ale o týchto veciach séria nikdy nebola. Vždy išlo hlavne o zábavu a perfektné akčné remeslo. Toho všetkého sa dočkáš aj v tretej časti, a to v miere viac než vrchovatej.

Film má výborné tempo, nenudí a osudy jeho hrdinov ťa budú zaujímať. Skrátka ideálna popcornovka, ktorá zaslúžene zbiera najlepšie recenzie z celej série. Pokiaľ teda patríš k fanúšikom predchádzajúcich dielov, budeš sa baviť aj tentokrát. Bad Boys navždy dorazí do kín 23. januára 2020.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Škuľavý psík zostal kvôli svojmu výzoru bez domova, ľudia si ho však zamilovali


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME