Videli sme dokumentárny film Attila. Toto je 5 dôvodov, prečo by si ho v kinách nemal zmeškať

Dokument Petra Větrovského prichádza do slovenských kín.

Zdroj: Continental Film

Do slovenských kín sa dnes dostáva dokumentárny film Attila od režiséra Petra Větrovského. Ten nám vyrozpráva príbeh zápasníka a miláčika fanúšikov Attilu Végha. Film sme videli na slávnostnej predpremiére za účasti samotných tvorcov a Attilu Végha.

V tomto článku ti prinesieme niekoľko zásadných dôvodov, prečo by si na tento dokument mal vyraziť do kina aj ty.

1. Pozoruhodný životný príbeh

V prvom rade je dokument životným príbehom zápasníka MMA Attilu Végha. Ten je rozhodne zaujímavý. Je to príbeh o snahe, túžbe zvíťaziť a tvrdej drine a odhodlaní. Film nás chronologicky prevedie obdobím od Attilovho detstva, cez prvé úspechy, až po legendárny zápas storočia s Karlosom Vémolom.

Dokument je doložený bohatým archívnym materiálom a doplnený spomienkami samotného Attilu, jeho rodičov, manželky či priateľov a trénerov.

Continental Film

2. Náhľad do zákulisia MMA

Pre všetkých záujemcov a fanúšikov MMA (mixed martial arts) pôjde zároveň o pozoruhodný náhľad do zákulisia tohto športu. Zistia, koľko driny je potrebnej na dosiahnutie triumfu v samotnom ringu.

Zápasy sú často pomerne krátke a človek si ani neuvedomí, koľko driny a dôkladnej prípravy sa za nimi skrýva. Toto všetko ti dokument Petra Větrovského ukáže a je to ohromne zaujímavý pohľad.

3. Kvalitná audiovizuálna stránka

Attila je navyše aj výborne spracovaný po technickej stránke. Má veľmi dobré tempo, efektný a dynamický strih a vynikajúcu zvukovú stránku. Na kameru sa tiež nemožno sťažovať. Je vidieť, že na filme pracovali tvorcovia, ktorí vedia, čo robia a výsledok je veľmi energický a v závere poriadne graduje. Po audiovizuálnej stránke skrátka ide o vypiplanú záležitosť.

Continental Film

4. Zaujímavé aj pre tých, ktorí nepatria k fanúšikom

Pokiaľ nepatríš k fanúšikom MMA či Attilu Végha, možno sa v tomto momente pýtaš, či má pre teba zmysel film vidieť. Odpoveď znie: rozhodne áno! Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Větrovského dokument si užije každý, kto má rád silné skutočné príbehy.

Je pravdou, že dokument mohol byť informačne podrobnejší a ponúknuť ešte väčší ponor do mysle hlavného protagonistu, ale aj tak ide o dielo, ktoré má potenciál osloviť rovnako fanúšikov, ale aj divákov, ktorí sa v MMA príliš neorientujú.

Continental Film

5. Sila a emócie

Príbeh Attilu Végha má v sebe ohromnú emocionálnu silu. Tvorcovia si to uvedomovali tiež a podarilo sa im to veľmi verne preniesť na strieborné plátno. Ide o príbeh obyčajného chalana z Gabčíkova, ktorý vytrvalo šiel za svojím snom. Tá cesta rozhodne nebola jednoduchá a čakalo na nej viacero nástrah, problémov a pochybností.

Attila sa však vždy dokázal postaviť na nohy a ísť ďalej. Podobné príbehy o odhodlaní a pevnej vôli majú veľkú silu už samé o sebe, v kombinácii s výbornou audiovizuálnou stránkou a kvalitnou réžiou však Attilov príbeh vynikne ešte viac.

Slovo na záver

Čo povedať na záver? Attila určite nie je dokonalý dokument. Ako sme napísali, možno by mu svedčala väčšia informačná hĺbka, prípadne lepšie vyobrazenie dramatických Attilových peripetií. Napriek tomu však ostáva filmom, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť.

Pre fanúšikov MMA a samotného Attilu Végha ide prakticky o povinnú jazdu, ale na svoje si prídu aj ľudia, ktorí tento šport nesledujú alebo sledujú len sporadicky. Dokumentárny film Attila dorazí do slovenských kín už dnes, teda 30. januára 2020.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
20
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Taliansky ilustrátor sa vo svojej kritickej tvorbe opiera do problémov modernej spoločnosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME