Videli sme očakávaný horor To: Kapitola 2. Na čo všetko sa v ňom môžeš tešiť?

Dlhoočakávaná hororová žánrovka podľa románu Stephena Kinga dorazí do siete kín CINEMAX už zajtra.

Zdroj: Continental film (úprava redakcie)

Do slovenskej siete kín CINEMAX sa zajtrajším dňom konečne dorúti očakávaný horor To: Kapitola 2. Pokračovanie výborného hitu z roku 2017 nám opäť doručí talentovaný režisér Andy Muschietti. V redakcii EMEFKA sa nám film už podarilo vidieť na špeciálnej predpremiére. V tomto článku sa ti teda posnažíme predstaviť veci, na ktoré sa v pokračovaní môžeš tešiť.

Pozor, tento článok obsahuje spoilery.

1. Fantastickí herci a postavy

Režisér a jeho tím mali opäť nesmierne šťastnú ruku pri výbere dospelých postáv členov Losers Club. Všetci sú bez preháňania fantastickí a emócie medzi nimi fungujú na jednotku. Parádne výkony podávajú najmä Bill Hader, Jessica Chastain, Isaiah Mustafa a James McAvoy. Tvorcovia však nezabudli ani na mladých hercov, ktorých uvidíš vo viacerých zaujímavých flashbackoch.

Continental Film

2. Desivý Pennywise

Démonický klaun Pennywise v podanú Billa Skarsgårda sa vo filme poriadne predviedol! V jednotke sa niektorí diváci sťažovali, že je na obraze pomerne málo, tentokrát si ho však užiješ do sýtosti. Bill Skarsgård navyše opäť podáva parádny výkon a spoľahlivo si kradne každú scénu, v ktorej sa objaví.

Continental Film

3. Mytologické prvky

Čitatelia Kingovej predlohy iste vedia, že román je bohatý aj na silné mytologické prvky. Podáva napríklad vysvetlenie toho, čo je Pennywise zač a odkiaľ pochádza. Ide o pomerne náročné pasáže na sfilmovanie, napriek tomu sa však do nich tvorcovia pustili a dodali tým príbehu na komplexnosti a hĺbke.

Continental Film

4. Originálne obludy

Pennywise má v rukáve hneď niekoľko veľmi originálnych a desivých prekvapení. Počas filmu uvidíme mnoho jeho podôb a treba povedať, že všetky tieto scény majú výbornú atmosféru a sú skvele natočené. Tvorcovia navyše popustili uzdu svojej fantázii, takže jednotlivé potvory sú celkom originálne, aj čo sa týka dizajnu.

Continental Film

5. Vernosť predlohe

Fanúšikovia románu Stephena Kinga iste ocenia, že adaptácia sa pomerne verne drží svojej predlohy. Iste, niekoľko zmien tu nájdeme (tie obsahoval už prvý diel), avšak, celkovo je vidieť, že látku dostali do rúk tvorcovia, ktorí majú Kinga v úcte a k jeho dielu pristupujú s rešpektom. A to sa cení!

Continental Film

6. Humor

Okrem mrazivých a desivých výjavov sa môžeš tešiť aj na výdatnú porciu humoru. Ten však vôbec nepôsobí ako rušivý element, ale ako vítané spestrenie. Výborné hlášky má najmä Richie Tozier v podaní Billa Hadera.

7. Skvelé tempo

Aj napriek tomu, že má snímka takmer tri hodiny, tak ani na chvíľu nenudí. Iste, sú tu momenty, ktoré by zniesli určité skrátenie, ale sú tak dobre natočené a herecky skvelé, že je radosť ich sledovať.

Continental Film

8. Emócie

Uzatvára sa jeden veľký príbeh, a to by nebolo možné bez poriadnej dávky emócií. Nejde však o lacný pátos, ale o funkčné zakončenie príbehu s postavami, ktoré sme si zamilovali, a s ktorými sa budeme ťažko lúčiť. Aj preto má samotný záver takú intenzitu.

9. Odkazy pre znalcov

Na znalcov predlohy čakajú aj drobné odkazy a easter eggy. Napríklad na mýtickú korytnačku Maturin (fanúšikovia predlohy vedia), ktorá sa v niekoľkých momentoch objaví v podobe hračky, a ktorej meno dokonca aj zaznie. Samotný Stephen King si tu zase strihol celkom vtipné cameo.

10. Strhujúci záver

Tešiť sa, pravdaže, môžeš aj na finálnu konfrontáciu členov Losers Club a Pennywisea. Musíme uznať, že tento moment si režisér postrážil a finále je tak napínavé, atmosférické, ale aj emotívne a vtipné. Rozhodne ti ostane v pamäti.

Fanúšikovia prvého dielu a diela Stephena Kinga by teda s návštevou kina rozhodne nemali váhať. Spolu s prvým dielom je To jednou z najlepších adaptácií tohto hororového majstra. Rozhodne ti návštevu kina odporúčame. V sieti kín CINEMAX sa o tom budeš môcť na vlastné oči presvedčiť už zajtra, teda 5. septembra 2019.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 konverzácií s expartnermi, ktorí neberú NIE ako odpoveď

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME