Videli sme skvelú vojnovú drámu 1917. Toto sú hlavné dôvody, prečo by si mal vyraziť do kina

Parádna snímka Sama Mendesa za návštevu kina rozhodne stojí.

Zdroj: Forum Film SK

Do našich kín prichádza ďalší ohromne cenený film. Vojnovú drámu 1917 natočil oceňovaný režisér Sam Mendes (Skyfall, Núdzový východ) a na strieborných plátnach si ju budeš môcť vychutnať už od 13. februára 2020.

Film sme už videli a v nasledujúcom článku ti predstavíme hlavné dôvody, pre ktoré by si s návštevou kina rozhodne nemal váhať.

1. Zaujímavý a funkčný koncept

Režisér Sam Mendes si pre svoj film zvolil zaujímavé štylistické riešenie. Cela snímka je totiž natočená akoby v jednom zábere. Pravdaže, z čisto technického hľadiska o pravý neprerušovaný záber nejde, ale dôležitý je v tomto prípade výsledný efekt. A ten je naozaj mimoriadne funkčný.

Veľmi tomu napomáha fantastická kamera oscarového Rogera Deakinsa a naaranžovanie jednotlivých scén. Vďaka zvolenej forme získava 1917 nesmiernu vnútornú tenziu a diváka absolútne pohltí. Na poli vojnových filmov sme sa s niečím podobným ešte určite nestretli.

2. Skvelé herecké výkony

1917 stojí najmä na hereckej dvojici George MacKay a Dean-Charles Chapman. Budete im veriť každú emóciu, každý záchvev strachu, obáv aj úľavy. Hlavne George MacKay odvádza famóznu prácu a celý film do veľkej miery ťahá práve on. Výborní sú však aj ostatní herci, ktorí sa však na plátne skôr len mihnú.

Ale aj napriek tomu dokážu esá typu Benedict Cumberbatch, Mark Strong či Colin Firth zanechať silný dojem, čo len potvrdzuje ich herecké majstrovstvo.

3. Silné emócie

1917 má funkčne vyrozprávaný príbeh, ktorý už sám o sebe nesie veľkú emocionálnu silu. Dvaja britskí vojaci sa musia počas prvej svetovej vojny dostať cez územie nepriateľa a doručiť spojencom dôležitú správu, ktorá je otázkou života a smrti. Vojaci navyše musia úlohu splniť za šialene krátku dobu.

A jednoduché to rozhodne mať nebudú. Vo filme je plno silných scén, pri ktorých nie je núdza o napätie, dojatie, ale aj o pôsobivé melancholické momenty.

4. Strhujúce napätie

Vďaka vyššie zmienenému konceptu (jednozáberovka) je 1917 poriadne napínavým kúskom. Mendes rozhodne diváka nezdržiava a od začiatku nasadí vysoké tempo, ktoré neustále stupňuje (s výnimkou niekoľkých miest, keď príbeh spomalí, aby si postavy aj divák mohli vydýchnuť).

Vojaci sú neustále v pohybe, čas hrá proti nim a smrť môže prísť doslova z každej strany. Tvorcom sa na plátno podarilo veľmi hodnoverne preniesť krvavý chaos vojny, kde je jedinou úlohou ľudské prežitie za akýchkoľvek okolností.

5. Dokonalá audiovizuálna stránka

Všetko vyššie povedané by nemohlo fungovať bez vynikajúcej audiovizuálnej stránky. 1917 je naozaj pôsobivo nakrútenou drámou, kde všetko funguje tak, ako má. Kamera, zvuk, hudba, herecké výkony. Nesmierne sa však podarilo aj realistické vykreslenie vojny ako špinavého a krvavého pekla, chaosu a krýs ohlodávajúcich ľudské mŕtvoly.

Ide o veľmi naturalistický pohľad na vojnové hrôzy, a práve tým sa nezmazateľne vryje divákovi do povedomia. V kombinácii s funkčným a napínavým príbehom tak vzniká mimoriadny filmový zážitok.

Forum Film SK

Čo povedať na záver? 1917 je parádnou vojnovou drámou, ktorá si chválu kritikov aj divákov, ako aj mnohé ocenenia, odnáša absolútne zaslúžene. Výborne natočený drasťák ťa dostane napätím, emóciami, hodnoverne navodenou depresívnou atmosférou a fantastickými hereckými výkonmi. Rozhodne by si mal vyraziť do kina.

1917 si premiéru odbije 13. februára 2020 a budeš si ho môcť pozrieť aj v IMAXE.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Forum Film

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dvojica predstierala falošné zásnuby, aby v podniku dostala drinky zdarma

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME