Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Hrochy sú odjakživa známe ako nevrlé zvieratá a sú považované za veľmi nebezpečné. No napriek tomu dokážu ukázať aj svoju hravú stránku. Svedčia o tom aj zábery hrošice Fiony, ktorá sa na malú chvíľu nechala uniesť a začala sa správať trošku netradične, informuje portál Unilad.

Fiona smiles.

Gepostet von Cincinnati Zoo & Botanical Garden am Freitag, 26. Juni 2020

Virálne video

Hrošica Fiona a jej mama Bibi žijú v zoologickej a botanickej záhrade Cincinnati, sídliacej v americkom štáte Ohio. Obe tam majú prístup k vonkajšiemu bazénu, ktorý je obklopený priehľadnými sklami, aby sa na nich mohli návštevníci bez problémov pozrieť. A tento fakt umožnil, aby vzniklo nasledujúce video, ktoré sa okamžite stalo virálnym. Fiona tam totiž predvádza kúsky pripomínajúce skôr hravého delfína, ako nebezpečného hrocha.

Hippos or Whales

It makes more sense that dolphins and whales are the hippos closest living relatives after watching this.

Gepostet von Cincinnati Zoo & Botanical Garden am Dienstag, 23. Juni 2020

Nevedia plávať

Aj keď najbližším príbuzným hrocha je veľryba, hrochy nedokážu plávať. No podľa stránky Discover Wildlife sa vedia potápať, ako sme to videli aj na príklade Fiony. Ak sa pozrieme na video pozornejšie, všimneme si, že hrošica iba chodí po dne. Čiže, hrochy neplávajú, no dokážu sa odrážať od dna, a to rýchlo a svižne, až to vyzerá, akoby plávali.

Mediálne známa už „od plienok“

Fiona sa preslávila hneď po svojom narodení, je totiž najmenším hrochom, ktorý sa kedy narodil a prežil. Prišla na svet predčasne, a to o šesť týždňov skôr. Milovníci zvierat z celého sveta boli svedkami jej pokroku a rastu prostredníctvom seriálu videí s názvom The Fiona Show.


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.