Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Textové správy sú dnes neoddeliteľnou súčasťou našich svetov a mnohokrát nahrádzajú osobný kontakt. Vyjadrujeme nimi svoje myšlienky a pocity, a aj preto spôsob, akým komunikuješ prostredníctvom správ, môže niečo prezradiť o tvojej osobnosti. Záleží na tom, ako virtuálne vety formuluješ, aké dlhé správy píšeš a taktiež ich množstvo.

Shutterstock

Príliš dlhé správy

Si citlivý a pozorný človek a písanie považuješ za zmysluplný a mocný nástroj komunikácie. Konverzáciu naživo až tak nemusíš, vieš skrátka lepšie písať ako rozprávať. Niekedy je oveľa ľahšie vyjadriť emócie pomocou textu, a aj preto sú tvoje správy často rozsiahlejšie. Mnohí práve takéto správy neznášajú, lebo sú leniví čítať, tebe to však nevadí, lebo ten, kto za to stojí, si chvíľu nájde… a ty už iný rozhodne nebudeš.

Stručný text

Tvoji priatelia ťa poznajú ako osobu, ktorá posiela krátke správy typu „ok“, „áno“, „nie“. Tvoje správy sú na prvý pohľad bez emócií a chladné, avšak ty taký nemusíš byť. Len sa ti skrátka nechce hrajkať s dlhými vetami či emotikonmi a radšej uprednostňuješ komunikáciu tvárou v tvár.

Môže to znamenať, že si priamočiary ako aj tvoje texty. Neprikrášľuješ veci, no si pravdovravný a čestný a nezáleží ti až tak na mienke okolia. Ku každému, kto ťa požiada o radu alebo názor, sa snažíš byť úprimný.

Veľa emotikonov

Si posadnutý smajlíkmi, dávaš ich za každou vetou, a to hneď niekoľko. Niekedy ich používaš aj samostatne namiesto slov. Je to preto, že emotikony sú výraznejšie a ty prekypuješ emóciami, čo rád dávaš najavo.

Shutterstock

Nad odpoveďami poriadne premýšľaš

Nie si veľkým fanúšikom konfliktov a nechceš byť nezdvorilý, a tak často využívaš neutrálne frázy typu „lol“ či „haha“ iba preto, že nechceš, aby správa zostala len „videná“. Veľa ľudí sa zvykne uraziť, keď im neodpíšu a ty to nepotrebuješ. Dlho odpisuješ aj z dôvodu, že nedôveruješ ľuďom a radšej si dvakrát premyslíš, čo vypustíš do sveta. Vieš, že opatrnosti nikdy nie je dosť a aj v reálnej komunikácii si radšej uvážlivý. Nechceš zbytočné hádky a radšej sa odmlčíš, ako by si mal niečo riešiť.

Shutterstock

Neodpovedáš často

Buď si skutočne príliš zaneprázdnený, alebo sa tak tváriš aspoň pred osobnou, s ktorou komunikuješ. Možno si typ človeka, ktorý aj kamošom odpisuje až o pár dní. Neberieš komunikáciu cez správy až tak vážne a radšej sa porozprávaš osobne alebo si s dotyčným zavoláš.

Mnoho ráz odpíšeš až po pár dňoch a aj to len jednou vetou. Alebo je to strohé a napísané v rýchlosti s chybami. Možno to naznačuje aj to, že by si mal v živote spomaliť.

Viac správ za sebou

Zvykneš písať niekoľko správ za sebou, a keď človek neodpisuje, pridáš ešte ďalšiu. Nemusí to (vždy) znamenať, že si otravný. Jednoducho chceš odpoveď a nemáš rád ignoráciu. A keď ide napríklad o komunikáciu s opačným pohlavím, napíšeš aj niekoľko správ za sebou, pretože to je spôsob, ktorým dávaš najavo, že máš o dotyčnú osobu záujem.

Môže to naznačovať aj to, že trpezlivosť ti často veľa nehovorí. No môže z toho vyplývať aj to, že si asertívny a vždy ideš za tým, čo sa ti páči a čo skutočne chceš.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť