Kto bol hlavnou postavou Priateľov? Dátový analytik našiel odpoveď

Hodil všetkých desať sérií do prístroja a toto z neho vypadlo…

Zdroj: Friends / Warner Bros. Television

Šestnásť rokov. Je to neuveriteľné, ale od odvysielania poslednej epizódy kultového seriálu Priatelia už ubehlo šestnásť rokov. A predsa sa to zdá ako včera. Možno preto, že nás televízie ešte dodnes kŕmia spŕškou repríz, možno preto, že sa zo seriálu rokmi stala legendárna záležitosť, na ktorú nemožno zabudnúť… ktovie? Dnes sa pozrieme na to, kto bol podľa inžiniera a dátového analytika Yashu Setha jeho hlavnou postavou.

Na obrazovky sa seriál prvý raz prebojoval v septembri roku 1994 a predstavil nám šesticu priateľov, ktorí bok po boku zažívali možné aj nemožné. Sarkastického Chandlera, kontroverznú Phoebe so svojským zmyslom pre humor, až príliš usporiadanú Monicu, milovníka nežného pohlavia Joeyho a Rossa s Rachel a ich nehynúcou láskou.

Každá z postáv mala nezameniteľný charakter a diváka si získala po svojom. No ktorá z nich bola naozaj tá hlavná? To je otázka, ktorou sa vo svojej súkromnej štúdii zapodieval Yashu Seth. Do špeciálneho programu nahral všetkých desať sérií Priateľov a následne pomocou čísel a grafov dospel k zaujímavému záveru.

Kto toho natáral najviac a kto bol naopak ticho?

Autor / EMEFKA

Najviac slov si na obrazovke vymenili Ross a Rachel. Ich počet sa v oboch prípadoch pohybuje niekde na hranici 100-tisíc. Len tak pre porovnanie, priemerný človek za deň vysloví okolo 7-tisíc slov (nahnevaná žena dvojnásobok), takže všetky slová, ktoré dvojica za desať sérií povedala, sa rovnajú 14 dňom nepretržitého štebotania v realite.

Najviac slovami šetrila Phoebe, ktorá povedala o 15-tisíc slov menej ako postavy na popredných priečkach. Väčšina divákov sa zhodne na tom, že to vôbec nevadí. V jej prípade totiž platilo, že „čo slovo, to perla“.

Friends Tv Love GIF - Find & Share on GIPHY

Tvoja láska je ako obrovský holub, s*rúci na moje srdce…

Koho tvár sme na obrazovke vídali najčastejšie?

Autor / EMEFKA

V tomto prípade získava prvenstvo Chandler, ktorý vystupoval vo vyše 1 400 scénach. Tesne v závese za ním je opäť zaláskované duo Ross a Rachel, pričom mali obaja na rováši vyše 1 300 scén. Posledná je, bohužiaľ, aj v tomto prípade Phoebe, no môže to byť tým, že Yashu bral do úvahy len scény, v ktorých mali postavy dialóg. A ako sme už zistili v predchádzajúcom bode, takých chvíľ mala Phoebe žalostne málo.

Kto mal najväčší počet sólo scén?

Autor / EMEFKA

V tomto kole je víťaz absolútne jasný. Je to Ross, ktorý sa na obrazovke objavil bez spoločnosti svojich kamarátov takmer 150 ráz. V tomto prípade nechal Rachel v ďalekom závese a jej miesto vystriedal miláčik žien Joey. Ten mal individuálnych scén zhruba 130. Monica si so svojimi päťdesiatimi scénami samoty užila najmenej.

Koho meno sa najčastejšie vyskytovalo v názvoch epizód?

Autor / EMEFKA

Na čelo sa dostáva Rachel, ktorej meno sa v názvoch jednotlivých epizód skloňovalo až 27-krát. Tesne za ňou bol Ross (23-krát). Najhoršie v tomto prípade obstála Monica – jej meno bolo v názve len 8-krát.

Výsledok: Ross. Bol to Ross.

Všetky zozbierané dáta doviedli Yoshu k jednoznačnému výsledku – Ross Geller bol hlavnou postavou celej show. Múdry, slušný a pozorný, trochu spoločensky nepoužiteľný, s doktorátom na krku (a teraz aj titulom hlavnej postavy). Ten, ktorý mal trošku problém s ovládaním vlastných emócií. Ten, ktorý raz naziapal na svojho šéfa, pretože mu zjedol sendvič… preto sme ho všetci mali radi.

Friends Tv Slow Clap GIF - Find & Share on GIPHY

ALE… nebol s Rachel tým najobľúbenejším párikom

Ich nekonečná romanca sa miestami naťahovala ako guma v trenkách a rozdelila fanúšikovskú základňu sitcomu na dva tábory. Jeden im neskutočne fandil, ten druhý mal pocit, že si Rachel zaslúži niekoho lepšieho. Práve to mohlo byť dôvodom, prečo sa táto dvojica nestala najobľúbenejším párikom. Prvenstvo im vyfúkli…

Friends / Warner Bros. Television

Presne tak, Chandler a Joey.

BONUS: Miesto, na ktorom sa točilo najviac…

Aj keď ste mali pravdepodobne pocit, že sa prevažná väčšina deja odohráva v obľúbenom podniku Central Perk, nebolo tomu tak. V skutočnosti sa v tejto kaviarni natáčalo len 16 percent scén. Omnoho častejšie sa priatelia zdržiavali v Monicinom byte, preto si vyslúžil až 26 percent.

Friends / Warner Bros. Television

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
55
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
86
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Predstavujeme 10 najlepšie platených hercov roku 2020. Kto sa umiestnil na prvom mieste?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME