Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Vieš, na čo slúži zakrivená časť kladiva? Nevyťahuje len klince

Tento trik ťa prinúti vstať a schmatnúť hámrik.


Keď zatĺkaš klinec, pravdepodobne ho držíš medzi palcom a ukazovákom a sťahuješ riťku, aby si si zase neklepol po prstoch. Problémom sú najmä väčšie klince, pri ktorých koncentruješ do úderu viac sily a dúfaš, že švih nevybehne zo zamýšľanej trajektórie a klinec sa neohne.

Používateľ TikToku vystupujúci pod nickom @sidneyraz ukázal iný spôsob zatĺkania klincov tak, že použil zakrivenú stranu kladiva ako ochranu prstov. Po vzhliadnutí tohto hacku si mnohí búchajú hlavu, prečo im to nenapadlo skôr. O toľko bolesti a hriešnych slov mohol byť svet ľahší.

Vieš, na čo slúži zakrivená časť kladiva? Nevyťahuje len klince
Shutterstock

Ohnutá časť slúži špeciálnemu účelu

Každý vie, ako vyzerá bežné kladivo. Má hlavu na zatĺkanie a z opačnej strany pazúr, ktorým trčiaci klinec poľahky vytiahne. Avšak existuje ešte jedna funkcia, o ktorej nezasvätení netušia. Zakrivená časť ponúka ochranu a zjednodušuje presnosť úderu.

TikToker v krátkom videu manifestoval zatĺkanie bez hrozby rozmliaždenia prštekov. Pazúr dokáže udržať klinec prvého švihu. Stačí ho umiestniť do ryhy a jedným úderom pribiť na zamýšľané miesto. Jedinou podmienku je mať dostatočne dlhý klinec.

Len pár dní staré video má takmer 20 miliónov videnítisíce komentárov, v ktorých sa ľudia rozciťujú, že to nevedeli skôr.

„Takže chceš povedať, že som si bezdôvodne rozmliaždil prsty?!

„Mám 40… to som nevedel. Môj úbohý palec. Prosím, odpusť mi.“

„Celé tie roky som nadarmo míňal klince a búchal si po prstoch.“


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.