Viete, ako prebieha RTG bábätiek? Reakcie ľudí na internete sú rozporuplné

Je vhodné smiať sa na niečom takom? No… odkedy sa smejeme len na tom, čo je vhodné?

Zdroj: Dover AFB, Wikimedia Commons

Človek sa učí celý život a každý deň so sebou prináša nové fascinujúce zistenia. Dnešok na tom nebude inak, pretože, ak si klikol na tento článok, je to jasné – dnes uvidíš, čo si ešte (veľmi pravdepodobne) nevidel. Ako sa robia röntgenové snímky. Bábätkám.

Na prvý pohľad to znie banálne. Röntgenová snímka je pomerne bežnou súčasťou života, a pokiaľ si nemotorné hovado, ktoré sa potkne aj na rovnej zemi, už ti lekár nepochybne jednu (dve, tri, štyri, štrnásť) robil.

Vojdeš do socialistickej miestnosti, vyložíš dochrámanú končatinu na predpotopný stolček, ktorý sa už už ide rozpadnúť, a dúfaš, že sa obaja nestrepete na zem. Vzadu niečo blikne a bum, hotovo. Nič zaujímavé.

Homer Simpson Episode 10 GIF - Find & Share on GIPHY

Prečo by táto prostá procedúra mala byť pri malých pacientoch odlišná? Pretože bábätku nevysvetlíš, že sa nemôže hmýriť. Bábätko sa chce vrtieť, skákať, robiť veci, ktoré bábätká robia, nech už to je čokoľvek. Keby ich lekári nechali, výsledná fotografia by bola len jedna veľká čierno-biela machuľa. A to nikto nechce.

Ako taký RTG bábätka vlastné vyzerá? Slovami by sa to dalo opísať asi ako tá scéna z Charlieho a továrne na čokoládu, kde sa to pažravé decko zaseklo v trúbke, ktorá ho omylom nasala. No v tomto prípade slová nestačia. Fotografie to povedia lepšie.

Takto vyzerá zhotovovanie RTG snímky u bábätka

This is how baby x rays are taken from aww

Toto bábo vyzerá, že ťa zabije v spánku… len čo ho z tej srandy niekto vyberie

His Face Says It All from funny

Takto to vyzerá v praxi

A toto je Augustus z Továrne na čokoládu, pre prípad, že by ste už na jeho bacuľatý ksichtík dávno zabudli

Willy Wonka And The Chocolate Factory GIF - Find & Share on GIPHY

Na toto prekvapivé zistenie reagovali užívatelia sociálnych sietí rozdielne. Niektorým to prišlo náramne vtipné (najmä nesúhlasné výrazy drobcov), iní sa chopili objasňovania, o čo vlastne ide.

„Prístroj sa volá Pigg-O-Stat. Študujem rádiológiu a každý jeden obrázok s touto mašinkou, ktorý nám ukazovali, v sebe niesol veľmi nespokojného detského pacienta. Vyrobený je z flexibilného priehľadného plastu a jeho funkciou je len čiastočne redukovať pohyb. Vyzerá to desivo, no je to pohodlnejšie, ako sa zdá,“ vysvetlila na Reddite slečna pod menom buttonforest.

Ďalšia mamička pod rovnakým príspevkom na oranžovej sociálnej sieti dodala: „Niekde mám fotku môjho syna, kde v tejto srande jačí, akoby ho z kože drali. Paradoxne, vyšetrovali mu vtedy pľúca. Očividne fungovali dobre, pokiaľ bol v nej.“

To, či vám tieto fotografie pripadajú vtipné alebo, naopak, kruté, už necháme na vás. Tak či onak, teraz už viete, ako sa robia röntgenové snímky bábätkám.

Zdroje: buzzfeed.com, DestinyCE / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
David Copperfield chystá comeback! Nechá zmiznúť známy český pivovar?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME