Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Môžeš to volať vifonka, ramen alebo instantná cestovinová polievka, jedno ale nezmeníš – tvorí základ jedálnička každého správneho internátneho obyvateľa!

Vifonky nemajú dobrú povesť a sú považované za lacnú a nekvalitnú „núdzovú potravinu“. Nemusí to ale byť vždy tak a ako pri mnohých rôznych výrobkoch, aj tu nájdeme všakovaké kúsky. Instantné cestoviny sa môžu výrazne líšiť vo svojej cene, kvalite a dostupných príchutiach. Aj s jednoduchou potravinou sa toho dá veľa vymyslieť.

Niekto v Japonsku si položil otázku: čo ak by sme skombinovali vifonku s tak isto obľúbenými čipsami? Výsledkom je, že na policiach japonských obchodov sa objavili instantné rameny s príchuťou čipsov. Nie nadarmo je krajina vychádzajúceho slnka považovaná za jeden z najvyspelejších štátov sveta!

To ale nie je všetko! Výmena medzi japonskou firmou Super Cup a americkou spoločnosťou Pringles išla obomi smermi a okrem ramenu s príchuťou čipsov prišli na svet aj čipsy s príchuťou ramenu! Žiaľ, opäť ide o výrobok, ktorý nie je až také ľahké zohnať v Európe. Ešteže máme na Slovensku obchody so zahraničnými pochúťkami ako The Candy Store, ktoré sú pre nás nádejou, že túto novinku raz ochutnáme.

Vifonky sa na Slovensku jedia vo veľkom, ale človek má pocit, že v supermarketoch vidí dookola sa opakujúce tie isté príchute. Nedalo by sa s tým niečo robiť? Dať do toho niečo z miestnych tradícií? Ako by chutila vifonka s príchuťou halušiek alebo vifonka s príchuťou slivovice? Ostáva nám dúfať, že aj na Slovensku sa nájdu odvážlivci, ktorí si trúfnu naše slížové zážitky posunúť na novú úroveň.

Zdroj: metro.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť