Vikingovia či staroveký Rím. 10 historických seriálov, ktoré sa na dejiny pozerajú bez príkras

Desiatka parádnych seriálov, ktorá nepochybne zaujme všetkých milovníkov histórie.

Zdroj: Peace Arch Entertainment Group

Niet nad to vychutnať si poriadne kvalitný historický seriál! Fanúšikovia si môžu v súčasnosti vyberať z celej palety skvelých titulov, a my sme sa vám rozhodli priniesť 10 tých, ktoré by podľa našej mienky nemali vašej pozornosti uniknúť. Poďme teda rovno na to.

Vikingovia

Fantastický historický seriál z dielne Michaela Hirsta, ktorý si ako inšpiráciu berie legendárne severské ságy. Tvorcovia vykreslili historicky verné prostredie a jednotlivé diely sú patrične atmosférické, špinavé a drsné.

Seriálu navyše nechýba skvelý príbeh a výborné postavy. Škoda, že posledné série už zaznamenali citeľný zostup v kvalite. Stále však ide o výborný titul, hodný vašej pozornosti.

Tudorovci

Ďalšia seriálová klasika od Michaela Hirsta. Hlavným hrdinom je kráľ Henrich VIII. Tudor, ktorý panuje nad Britániou v prvej polovici 16. storočia. Pôžitkárskeho vládcu si s chuťou strihol výborný Jonathan Rhys Meyers. Celý seriál má výborný scenár, postavy a sympatickú porciu naturalistickosti. Intrigy, erotika a skvelá atmosféra doby. Odporúčame.

The Last Kingdom

Historický akčný seriál The Last Kingdom rozpráva príbeh Uhtreda, syna saského šľachtica, ktorý je unesený barbarmi a vychovaný ako Viking. Seriál má výborne temnú a špinavú atmosféru, poriadne krvavé súboje a premyslený príbeh so zaujímavými postavami, z ktorých žiadna nie je vyslovene kladná či záporná. Pokiaľ sa vám páčili Vikingovia, tak nemáte nad čím váhať.

Taboo

Pozoruhodná miniséria, na ktorej sa Tom Hardy podieľal nielen herecky, ale aj producentsky. Píše sa rok 1814 a dobrodruh James Keziah Delaney sa vracia do svojho rodného Londýna. Všetci si mysleli, že je dávno mŕtvy, avšak Delaney sa začne domáhať práva na svoj majetok.

Konflikt je na spadnutie. Taboo má veľkú prednosť najmä v Hardyho bezchybnom výkone. Avšak, aj solídne temná atmosféra rozhodne stojí za to.

Bojovník

Seriál Bojovník sa na naše obrazovky dostal tento rok, čiže ide o najčerstvejší kúsok v tomto rebríčku. Príbeh nás zavedie priamo doprostred krvavých vojen gangov v Čínskej štvrti v druhej polovici 19. storočia. Zaujme najmä výborná choreografia bojových scén, krvavosť a zasadenie do zaujímavého historického obdobia.

Rím

Dnes už kultová historická vojnová pecka, ktorá nás zavedie do Ríma v roku 52 pred Kristom. Život v tomto impériu rozhodne nebol prechádzka ružovou záhradou a seriál vám to dá v plnej miere pocítiť.

Seriál je plný naturalistických scén, či už násilných alebo sexuálnych, má famózne tempo, hercov a mnoho scén, ktoré sa vám navždy vryjú do pamäti. Rím má síce len dve série, ale tie sú zato poriadne sýte a nie je v nich jediného hluchého miesta.

Borgiovci

Poriadne intenzívny náhľad na rod Borgiovcov, ktorého členovia sa rozhodne s nikým nemaznali, len aby sa udržali pri moci. Vraždy, incest a nezmieriteľná rivalita. Borgiovci skutočne nie sú pre slabé povahy. Je to však mimoriadne silný seriál, ktorému dominujú skvelé scenáre a bez preháňania geniálny Jeremy Irons ako pápež Rodrigo de Borgia.

Da Vinciho démoni

Zaujímavá (hoci možno nie až tak známa) pecka, ktorá sa odohráva vo Florencii a jej hlavným hrdinom nie je nikto iný, ako mladý umelec Leonardo da Vinci. Od ostatných seriálov v tomto rebríčku sa odlišuje tým, že v nej nájdeme aj prvky fantasy, čo ale nie je na škodu. Tom Riley ako Leonardo je dokonalý, seriál je výborne zrežírovaný a poriadne atmosférický.

The Crown

V tomto prípade sa pozrieme do nie až tak dávnej histórie (aspoň v porovnaní s ostatnými uvedenými seriálmi). Nebude to však na škodu, práve naopak. The Crown nám totiž ponúka príbeh kráľovnej Alžbety II. a historických momentov, ktorých bola svedkom.

Výborné postavy a scenár sa snúbia s geniálnymi hereckými výkonmi. Všetkých, samozrejme, zatieňuje úchvatná Claire Foy, ktorá si za rolu odniesla aj Zlatý glóbus. V tretej sérii, ktorá dorazí tento rok, ju nahradí držiteľka Oscara, Olivia Colman.

Deadwood

Na záver sa pozrieme na americký Divoký Západ. Výborný westernový seriál Deadwood má najväčší klad v tom, ako hodnoverne sa mu podarilo vykresliť drsnú dobu, v ktorej sa odohráva. Netreba tiež zabudnúť na výborných hercov (Ian McShane, Timothy Olyphant či Molly Parker). Je pravdou, že príbeh mohol byť prepracovanejší, avšak fanúšikovia westernov si nepochybne prídu na svoje.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Uhádneš, aké množstvo vody sa spotrebuje na výrobu tvojich obľúbených potravín?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME