Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Koronavírus spôsobuje, sa na internete objavujú rôzne správy, ktoré sa medzi ľuďmi veľmi rýchlo šíria. Mnohé z nich však nie sú pravdivé. Nájdu sa medzi nimi nielen negatívne, ale aj pozitívne správy, ktorým majú ľudia tendenciu ešte rýchlejšie naletieť.

Ľudia sú momentálne emocionálnejší, preto sa potešia každej pozitívnej správe, ktorá im vyčarí úsmev na tvári, čo spôsobuje ich virálnosť. Medzi virálnymi témami si možno zachytil aj niektoré z týchto správ.

Delfíny v Benátkach a opité slony

Ktovie, kto má za potrebu vymýšľať si takéto správy, no je prirodzené, že im ľudia naletia. Jednou z podobných falošných správ bola aj tá, ktorá hovorila o tom, že sa do Benátok vrátili labute a dokonca aj delfíny.

Fotografia delfínov pochádzala odniekiaľ z pobrežia Sardínie, správu vyvrátil National Geographic vo svojom článku. Čo sa týka labutí, tie boli v Benátkach aj predtým. To, že sa voda vyčistila, je spôsobené tým, že kanálmi nepremáva toľko lodí.

Podobná správa šíriaca sa na sociálnych sieťach hovorila o slonoch, ktoré mali údajne vtrhnúť do sadu, opiť sa z vína a zaspať tam. Správa patrila tiež k jednému z mnohých hoaxov, vo vyššie spomenutom článku o tom píše National Geographic.

Konšpiračné teórie o predpovediach epidémie

Okrem hoaxov sa po internete šíria aj mnohé konšpiračné teórie v spojitosti s koronavírusom. Je prirodzené, že sa v mnohých knihách objavili proroctvá epidémie, ktorá zasiahne svet. Epidémie sa vracajú, nie je to nič výnimočné, v minulosti ich tu bolo tiež viacero.

Viralitu získal aj obrázok, ktorý hovoril o Nostradamovom proroctve, ktoré je podľa neho pre rok 2020: „Vírus, ktorý príde z Číny a bude sa šíriť Európou“. Nostradamus predpovedal viacero vecí, no preukázalo sa, že v ani jednom zo svojich textov nespomínal rok 2020 a tobôž nie podobné predikcie.

Ešte prekvapivejšia je teória o tom, že Madonna predpovedala svojím vystúpením koronavírus. Znie to šialene? Pripomeňme si, že niektorí ľudia sa začali vyhýbať pivu Corona, lebo veria, že má spojitosť s vírusom. Madonna mala podľa novej konšpiračnej teórie svojím vystúpením v roku 2019 predpovedať epidémiu koronavírusu.

Počas vystúpenia mala totiž na hlave korunu, ktorá podľa konšpirátorov odkazuje na názov vírusu, a tancovali okolo nej tanečníci v plynových maskách. A to nie je všetko. V texte pesničky zazneli napríklad vety ako „búrka nie je vonku, ale v nás“ alebo „nie každý sa dočká budúcnosti.“ 

Ak sa rozhodnete pozrieť pri pesničke do sekcie komentárov, odporúčame urobiť si pukance. Objavujú sa tu, samozrejme, aj ilumináti a informácia, že Madonna je ich členkou a už v roku 2019 o víruse vedela. Toto vystúpenie prebehlo počas Eurovízie a podľa všetkého malo odkazovať na Izraelsko – Palestínsky konflikt.


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť