Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Zázraky sa naozaj dejú. Príbeh 11-ročného chlapca z Nigérie je toho dôkazom. Jeho video, v ktorom tancuje bosý, sa stalo virálne a všimli si ho aj ľudia z tanečnej školy v New Yorku a ponúkli mu štipendium. O netradičnom príbehu informoval portál Bored Panda. Stane sa z bosého tanečníka talent popredných baletných štúdií? 

Z Nigérie do New Yorku vďaka virálnemu videu

Sociálne siete nie sú len zlé. Majú veľkú silu a tá môže mať niekedy aj pozitívny dopad. Príbeh 11-ročného Antonyho z Nigérie je toho skvelým dôkazom. Po tom, čo sa na internete objavilo jeho video, na ktorom bosý v daždi tancuje balet, si ho všimla Cynthia Harvey, riaditeľka tanečnej školy New York’s ABT Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance.

Video bolo totiž zdieľané na profile @leapofdanceacademy, čo je chlapcova tanečná škola. Video malo obrovské množstvo pozitívnych ohlasov a ľudia ho medzi sebou vo veľkom zdieľali. Cynthiu mladíkov talent ohromil a rozhodla sa ho dohľadať. Ponúkla mu letné trojtýždňové online štipendium na ich škole v Spojených štátoch.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Leap of Dance Academy (@leapofdanceacademy), 17 Jún 2020 o 6:32 PDT

Antony navštevuje baletnú školu v Lagose. Škola má však veľmi skromné podmienky a nemá dostatok priestoru pre svojich dvanástich študentov. Väčšinu času preto skúšajú v suteréne domu majiteľa školy alebo na verejných priestranstvách.

Keď sa v Antonyho baletnej škole dozvedeli o ponuke, ktorá prišla z Ameriky, nesmierne sa potešili. O mladom chlapcovi sa vyjadrili, že je veľmi usilovný a tancu sa veľmi rád venuje. Ich hlavným cieľom je reprezentovať balet v Nigérii a myslia si, že to nemusí byť nevyhnutne len dievčenská záležitosť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Leap of Dance Academy (@leapofdanceacademy), 3 Aug 2020 o 2:16 PDT


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť