Vírus opäť úraduje. V blízkej dobe nás kvôli nemu čaká akútny nedostatok kondómov

Najväčší výrobca na svete bol nútený zatvoriť továrne.

Zdroj: © Shutterstock

Vďaka prebiehajúcej globálnej pandémii sa z mnohých inak bežne dostupných vecí stáva nedostatkový tovar. Toaleťák, dezinfekcia, fazuľa… o tieto produkty nikdy nebola núdza. Lenže teraz „reálne“ hrozí, že pokapeme od hladu s osr*nými zadkami a ľudia sa chcú poistiť – nakupujú vo veľkom a kto neskoro chodí, odchádza naprázdno.

Ako informuje portál The Guardian, to najhoršie nás však ešte len čaká. Podľa prognóz svet v blízkej budúcnosti pocíti akútny nedostatok kondómov a asi netreba vysvetľovať, aké katastrofické následky môže absencia prezervatívov v momentálnej situácii mať. Predsa len, všetci sme doma. A okrem vykladania umývačky a pozerania z okna je súlož to jediné, čím si môžeme skrátiť čas.

© Shutterstock

Dôvodom výnimočne nie je ľudská hlúposť ani masová panika. Na vine je koronavírus. Malajzijská firma Karex priznala, že všetky tri miestne továrne nevyrobili za posledný týždeň ani jeden jediný kondóm. Tamojšie úrady vyhlásili karanténu, a tak ako ostatné spoločnosti, aj Karex bol nútený pozastaviť výrobu, poslať zamestnancov domov a zatvoriť.

Rozlúč sa s Durexom

Aby sme boli v obraze, každý piaty kondóm pochádza z produkcie tejto spoločnosti. Je to najväčší výrobca svojho zamerania na svete… a teraz nevyrába. Meno Karex ti samé o sebe možno nič nehovorí, ale čo napríklad taký Durex? Áno, spadá sem aj ten. A pokiaľ sa veci nepohnú k lepšiemu, je dosť možné, že ho za chvíľu v obchodoch neuvidíš.

© Shutterstock

Karex ubezpečil verejnosť, že sa čo najskôr pokúsi vrátiť veci do normálu. S výrobou by opäť mali začať ešte tento týždeň, ale z bezpečnostných dôvodov len s polovičným nasadením. Ďalší masový výrobcovia kondómov sa nachádzajú v Číne, kde sa vírus vlastne objavil, a v Indii či Thajsku, kde počet infikovaných stále stúpa. 

O nedostatku kondómov sa teda len nepolemizuje. Je isté, že príde. Keď sa teda najbližšie pôjdeš nabaliť do obchodu, nezabudni ku štyrom kilám múky pribaliť aj nejaké tie gumy. Len tak, pre istotu.

Zdroj: theguardian.com

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
25
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
30 činností, ktoré môžeš robiť namiesto meditácie a upokoja ťa rovnako

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME