Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Vďaka prebiehajúcej globálnej pandémii sa z mnohých inak bežne dostupných vecí stáva nedostatkový tovar. Toaleťák, dezinfekcia, fazuľa… o tieto produkty nikdy nebola núdza. Lenže teraz „reálne“ hrozí, že pokapeme od hladu s osr*nými zadkami a ľudia sa chcú poistiť – nakupujú vo veľkom a kto neskoro chodí, odchádza naprázdno.

Ako informuje portál The Guardian, to najhoršie nás však ešte len čaká. Podľa prognóz svet v blízkej budúcnosti pocíti akútny nedostatok kondómov a asi netreba vysvetľovať, aké katastrofické následky môže absencia prezervatívov v momentálnej situácii mať. Predsa len, všetci sme doma. A okrem vykladania umývačky a pozerania z okna je súlož to jediné, čím si môžeme skrátiť čas.

© Shutterstock

Dôvodom výnimočne nie je ľudská hlúposť ani masová panika. Na vine je koronavírus. Malajzijská firma Karex priznala, že všetky tri miestne továrne nevyrobili za posledný týždeň ani jeden jediný kondóm. Tamojšie úrady vyhlásili karanténu, a tak ako ostatné spoločnosti, aj Karex bol nútený pozastaviť výrobu, poslať zamestnancov domov a zatvoriť.

Rozlúč sa s Durexom

Aby sme boli v obraze, každý piaty kondóm pochádza z produkcie tejto spoločnosti. Je to najväčší výrobca svojho zamerania na svete… a teraz nevyrába. Meno Karex ti samé o sebe možno nič nehovorí, ale čo napríklad taký Durex? Áno, spadá sem aj ten. A pokiaľ sa veci nepohnú k lepšiemu, je dosť možné, že ho za chvíľu v obchodoch neuvidíš.

© Shutterstock

Karex ubezpečil verejnosť, že sa čo najskôr pokúsi vrátiť veci do normálu. S výrobou by opäť mali začať ešte tento týždeň, ale z bezpečnostných dôvodov len s polovičným nasadením. Ďalší masový výrobcovia kondómov sa nachádzajú v Číne, kde sa vírus vlastne objavil, a v Indii či Thajsku, kde počet infikovaných stále stúpa. 

O nedostatku kondómov sa teda len nepolemizuje. Je isté, že príde. Keď sa teda najbližšie pôjdeš nabaliť do obchodu, nezabudni ku štyrom kilám múky pribaliť aj nejaké tie gumy. Len tak, pre istotu.

Zdroj: theguardian.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť