Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

To, že slovenským reáliám sa hry nevyhýbajú, sme si ukázali v trojdielnej sérii článkov Česko a Slovensko v počítačových hrách (prvá časť, druhá časť, tretia časť). Teraz prichádza unikátny titul Vivat Sloboda, ktorý pripomenie mladej generácii prelomové udalosti z novembra 1989 a cenu slobody.

Vivat Sloboda sa odohráva v roku 1989, keď ľudia tušili, že sa budú diať veľké veci. Budúcnosť bola ale nejasná a nevedelo sa, za akých podmienok dôjde k spoločenským zmenám. Nikto netušil, či nás čaká Nežná revolúcia alebo Československo zachváti občianska vojna.

YouTube video

Život v komunistickom štáte často staval ľudí pred zložité morálne dilemy. Práve s nimi pracuje hra, v ktorej má hráč ako taxikár za úlohu vybaviť dve zákazky. Je jasné, že to vôbec nebude jednoduchá prácička a pred duchom doby sa nedá uniknúť.

To, že ide o skutočne jedinečný projekt slovenského štúdia Vivat, dokazuje hneď niekoľko vecí. Tešiť sa môžeme na otvorené prostredie v podobe Bratislavy z roku 1989, ktorej ulice boli vymodelované podľa viac ako 2000 fotografií. Samozrejmosťou je slovenský dabing a dobová hudba.

Hra vyjde na Windows PC, Mac OS a Xbox One už 17. novembra a to úplne zadarmo!

Zdroj: vivatsloboda.sk


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.