Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

To, že slovenským reáliám sa hry nevyhýbajú, sme si ukázali v trojdielnej sérii článkov Česko a Slovensko v počítačových hrách (prvá časť, druhá časť, tretia časť). Teraz prichádza unikátny titul Vivat Sloboda, ktorý pripomenie mladej generácii prelomové udalosti z novembra 1989 a cenu slobody.

Vivat Sloboda sa odohráva v roku 1989, keď ľudia tušili, že sa budú diať veľké veci. Budúcnosť bola ale nejasná a nevedelo sa, za akých podmienok dôjde k spoločenským zmenám. Nikto netušil, či nás čaká Nežná revolúcia alebo Československo zachváti občianska vojna.

Život v komunistickom štáte často staval ľudí pred zložité morálne dilemy. Práve s nimi pracuje hra, v ktorej má hráč ako taxikár za úlohu vybaviť dve zákazky. Je jasné, že to vôbec nebude jednoduchá prácička a pred duchom doby sa nedá uniknúť.

To, že ide o skutočne jedinečný projekt slovenského štúdia Vivat, dokazuje hneď niekoľko vecí. Tešiť sa môžeme na otvorené prostredie v podobe Bratislavy z roku 1989, ktorej ulice boli vymodelované podľa viac ako 2000 fotografií. Samozrejmosťou je slovenský dabing a dobová hudba.

Hra vyjde na Windows PC, Mac OS a Xbox One už 17. novembra a to úplne zadarmo!

Zdroj: vivatsloboda.sk


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje