Vladimir Putin a jeho zverinec. Aké zvery robili v priebehu rokov spoločnosť mužovi z Kremľa?

Nechýbajú psy s rodokmeňom, luxusné kone, divé šelmy a … koza!

Zvieratá patria k mocným politikom už od najdávnejších dôb. Slúžili im ako pomocníci, priatelia a aj ako symboly moci. Rímsky cisár Caligula údajne svojmu koňovi Incitatusovi pridelil hodnosť senátora. Keďže Vladimir Vladimirovič Putin stojí (so štvorročnou prestávkou na premiérskom kresle) na čele Ruskej federácie od roku 2000, nikoho neprekvapí, že aj v jeho okolí sa objavilo niekoľko vzácnych a jedinečných živočíchov.

Siedmeho októbra Putin oslávil svoje 65. narodeniny. Medzi mnohými darmi, ktoré obdržal od svojich priateľov, partnerov a vazalov, vyniká šteniatko stredoázijského ovčiaka, známeho tiež ako alabaj. Darcom je turkménsky líder Gurbanguli Berdimuhamedov, ktorý pre psíka zvoli meno Verný.

©MIKHAIL METSEL/TASS

Verný ale ani zďaleka nie je jediným psom, ktorý kedy robil Putinovi spoločnosť. Podobný príbeh sa spája so šteniatkom bulharského ovčiaka. Tento psík bol ruskému prezidentovi odovzdaný ako dar od Bojka Borisova, premiéra Bulharska. Zaujímavosťou je, že hoci mal pes meno Jorgo, Rusi vyhlásili konkurz o nové meno pre malého ovčiaka. Putin nakoniec zvolil meno Buffy, ktoré navrhol päťročný Moskovčan Dima Sokolov.

http://top-antropos.com/history/21-century/item/853-putin-dogs

Vladimir Putin, bulharský ovčiak Buffy a akita inu Yume

Akitu Yume do Ruska poslal guvernér japonskej prefektúry Akita na znak vďačnosti za ruskú pomoc po masívnom zemetrasení a tsunami, ktoré Japonsko zasiahlo v roku 2011. Počas stretnutia s japonskými novinármi pôsobila Yume svojim štekotom najprv neslušne, neskôr ale ukázala, že je skutočne dobre vycvičená. Video spôsobilo medzi Rusmi úplnú hystériu, a plemeno akita inu sa zo dňa na deň stalo jedným z najpopulárnejších v krajine.

Azda najznámejším zvieracím kamarátom ruského prezidenta sa stala sučka labradora Konni (1999-2014). Konni sme mali mali možnosť vidieť po Putinovom boku pri všetkých možných príležitostiach – či už išlo o trávenie voľného času, vládne rokovania, či návštevy významných zahraničných predstaviteľov. V ranom veku bola Konni vycvičená ako pátrací pes. Putin ju obdržal v decembri 2000 darom od Sergeja Šojguho, súčasného ministra obrany Ruskej federácie.

Pozornosť svetových médií Konni získala v roku 2007. Putin ju nechal voľne pobehovať v miestnosti počas svojho rokovania s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Je pritom známe, že Merkelová sa psov bojí a istú mieru znepokojenia naozaj bolo vidieť na jej tvári. Putin sa neskôr k incidentu vyjadril, že o kancelárkinom strachu zo psov nevedel a ospravedlnil sa. Mnohí ale považujú takýto ťah za úmyselný pokus Merkelovú zastrašiť. Náročné politické rokovania sú totiž ako partička šachu, a každý sa snaží získať akúkoľvek výhodu nad súperom.

© DMITRY ASTAKHOV /TASS

„Pes na D-4!“

Keďže mocných mužov priťahuje všetko, čo je elegantné a nebezpečné, niet divu, že sa v ich blízkosti často objavujú divoké mačkovité šelmy. Na 56. narodeniny sa Putin stal majiteľom malého tigríčaťa. Odmietol ale prezradiť, kto mu toto zvieratko daroval. V roku 2010 Putin dostal od Turkménska dvojicu vzácnych ázijských gepardov – Alousa a Generala.

©RIA Novosti – Reuters

Vladimir Putin je taktiež vyhláseným milovníkom koní. V priebehu rokov obdržal niekoľko luxusných plemien od hláv ruských samosprávnych útvarov, jordánskeho kráľa, či predstaviteľov Kirgizstanu a Pakistanu.

https://sputniknews.com/russia/201510071028148216-russia-president-birthday/

Putin prezentuje poníka Vadika svojmu priateľovi, viacnásobnému talianskemu premiérovi Silviovi Berlusconimu

Zahanbiť sa (ne)nechal ani moskovský starosta, ktorý ruskému prezidentovi venoval bielu kozu. Putin ju poeticky pomenoval Skazka (rozprávka).

http://top-antropos.com/history/21-century/item/852-putin-animals

Okrem týchto zvierat, ktoré Putin získal ako dar, najmocnejší muž Ruska vždy veľmi rád využije každú príležitosť odfotiť sa s rôznymi živočíchmi. S fotografiami typu „Putin a ľadový medveď“, „Putin a tuleň“, „Putin a káčatko“, „Putin a delfín“ by si človek mohol vytapetovať celú spálňu. Nepochybne sa nájde aspoň jeden odovzdaný fanúšik Putina, ktorý tak aj skutočne urobil.

Zdroje: bbc.com, fortune.com, wikipedia.org
Titulná fotografia: AFP

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Reagujte!
Grr Grr
100
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
75
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najhlúpejšie a najabsurdnejšie rady, aké nájdeš na slovenskom a českom internete

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME