Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

V tejto reštaurácii sa vládni politici nenajedia. Ako uviedol aj portál Startitup, bratislavská prevádzka Dunajský pivovar na svojom oficiálnom instagramovom profile zverejnila blacklist, teda čiernu listinu s ľuďmi, ktorých za žiadnych okolností neobslúži.

Nájdeme medzi nimi napríklad bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, bývalého premiéra Igora Matoviča, ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú či ministra práce Milana Krajniaka. V zásade sa dá povedať, že v Dunajskom pivovare majú udelenú stopku prakticky všetci, ktorí pôsobia v nejakej exekutívnej funkcii.

Žiadny vtip

„Tak ako väčšina z vás, milí členovia vlády Slovenskej republiky, tak aj my sme fanúšikmi vizuálnych pomôcok. Tu máme tú základnú pre náš personál, aby ste boli spoznaní, predsa cez tie rúška v médiách vás nie každý pozná podľa tváre. Blacklist, keď chcete zoznam neželaných hostí, sme rozšírili o štátnych tajomníkov a o nespornú ikonu pandémie Mareka Krajčího,“ napísali prevádzkovatelia reštaurácie na Instagrame.

Táto aktivita sa na internete stretla s pomerne kontroverznými reakciami. Niektorým príde cez čiaru, aby reštaurácia neobsluhovala vybraných zákazníkov, iní zase poukazovali na to, že na to majú pracovníci právo. Našlo sa aj dosť takých, ktorí celý blacklist brali ako vtip.

Podľa majiteľa reštaurácie Milana Halgaša ale rozhodne nejde o žart. Povedal, že ide o priamu odpoveď na to, ako sa vládni politici počas pandémie postavili ku gastru, cestovnému ruchu či kultúre. „Každý rozumný človek si asi uvedomuje, že nie sme spokojní so spoločnosťou, ktorá na nás priamo útočí a používa nás ako nástroj politickej komunikácie,“ povedal pre Startitup Halgaš s tým, že budú pokračovať ďalej. Ako dodal, chcú tým vládu prinútiť k tomu, aby konečne začala konať.

Odpoveď na správanie vlády

Podľa neho vláda hodila mnohých podnikateľov či umelcov cez palubu a pomoc bola absolútne nedostatočná. „Naša iniciatíva nie je len o gastre. Aj pomoc pre umelcov je v takom stave, v akom je. Svetlo na konci tunela je v nedohľadne,“ poznamenal Halgaš. „My nepýtame peniaze, my pýtame pomoc a záujem riešiť problémy. Všetci však len rozprávajú. Niekto niečo povie na tlačovej konferencii, reálna pomoc však príde o niekoľko mesiacov neskôr.“

Pracovníci neobslúžia ani Richarda Sulíka, ktorý sa reštaurácií a gastra výrazne zastával. Halgaš ale skonštatoval, že ostalo len pri slovách. Boris Kollár si však u nich vypiť pivko môže. Vraj preto, lebo až taký veľký vplyv na uznesenia vlády nemá.

Hoci by Halgaš privítal, aby sa k tejto aktivite pridali aj ďalšie podniky, momentálne sa nezdá, že by sa k tomu schyľovalo. Ako ale majiteľ dodal, už mal skrátka plné zuby toho, že aj prevádzkovatelia a majitelia reštaurácií sa len sťažujú pri pive, ale reálne nikto nič nerobí. Podporu ale Dunajskému pivovaru vyjadrilo aj niekoľko ďalších podnikov.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť