Vlastníš niektorú z týchto vecí? Si pre každého Boh!

Si Boh, nádej, záchrana…čokoľvek, kým ťa potrebujú.

V časoch dávno minulých si bol ťažký frajer, keď si iným vedel napáliť CD, či ak k tebe mohli chodiť iné deti na internet alebo nedajbože si zapnúť VHS kazetu. Keď si vedel spraviť falošnú ospravedlnenku, bol si strop zo všetkých topov. No doba pokročila a s dnešnými výdobytkami, už je ťažké zahviezdiť. Ľudia si často spomenú na iných, keď im niečo treba a ty dobrá duša, pomôžeš.  Slušnosť káže pekne poďakovať, alebo sa inak pekne odvďačiť, tak ak to tak nie je, viac už nebuď ochotný a sebecky si užívaj svoje božské cnosti. Amen.

Tlačiareň, kopírka a scanner

Ó, ďakujem ti Bože, že si mi to vytlačil, prefotil, preskenoval, preposlal, dal si tú námahu a papier a pomohol si mi v týchto krušných chvíľach. Síce si stále povieš, že pod najbližší vianočný stromček si kúpiš tieto vymoženosti, no potom rozmýšľaš nad tým, či sa to vôbec oplatí pre tých pár papierov. A potom znova naháňaš Boha, aby ti pomohol a tento bludný kruh sa uzatvára. Takým malým kompromisom je aspoň kúpiť papier, poprípade farbu ak stále niečo potrebuješ (hlavne teda pre neschopnosť úradov) a tak si spolunažívať s tým Bohom, čo má tlačiareň.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/iFkHQLzYA09Zm)

AliExpress, Ebay, Amazon

Ó, ďakujem ti Bože, že si mi to objednal. Že to príde o dva mesiace, to nevadí. Na ,,dobré“ sa oplatí čakať. No život je príliš krátky na to, aby sme si zakladali nové účty kade, tade. Úprimne, neviem ako to robia tie bohyne, no z AliExpressu mi ešte nikdy nič neprišlo, respektíve aj áno, ale bola to handra prvej triedy. A ako objednávať z iných ,,vychytených“ stránok je veľká záhada. Preto často volíme klasiku- Ebay a Amazon a ak tam máš účet a ochotu spraviť dobrý skutok, posväť sa meno tvoje.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/win-image-wiki-14xFtRMKKza7WU)

Štartovacie káble

Ó, ďakujem ti Bože, že si mi pomohol o tretej ráno naštartovať môj šrot. No stáva sa všeličo a tieto káble nemá len tak hocikto. O tretej ráno to skôr vyzerá, že tie káble napojíš priamo do človeka, ktorý ťa zobudil, ale nikto nie je vďačnejší ako premrznutý človek, nadránom, s nepojazdným autom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/zd5H6YSksZCU)

Kutyil s.r.o

Ak sa už konečne nejaký muž rozhodne, že navŕta poličku, či opraví kvapkajúci radiátor, nastáva menší problém s náradím. S jedným šrobovákom a kombinačkami si neporadíš a tak voláš Boha, čo má plnú výbavu brúsiek, píliek, vŕtačiek, kladív, hmoždiniek a skrutiek. Samozrejme svoj vercajg ti nemôže požičať len tak, preto nastáva akcia ,,Pat a Mat,, alebo ako navŕtať tri diery po fľaši borovičky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/transparent-builder-anormaldayinrussia-IfopO8mHlbdIc)

Plesová kráľovná

Stužkové, svadby a plesy. Keby muži vedeli, čo to všetko obnáša. Nervy, peniaze a čas je to, čo žena stráca, keď si ide kúpiť šaty, vhodné doplnky a topánky, v ktorých bude vedieť chodiť a nebude mať z nich trvalé a doživotné následky. A ešte make up a vlasy, nech je dielo dokonané. Často v stave totálneho zúfalstva, deň pred plánovanou akciou sa zrodí v hlave nápad, požičať si niečo od kamošky. A ty bohyňa, máš všetko potrebné v každej farbe, tvare a veľkosti. Od malinkej sponky, cez náhradné pančušky až po brontofialový odtieň rúžu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/queen-qONZmz4kGqQGQ)

Všeobecné zneužívanie ,,po známosti“

Ak robíš v obchode, vybav nejakú zľavu. Ak robíš na diskotéke, vybav box. Ak tetuješ, máš špeciálny termín, presne pre každého, kto si ho vypýta. Ak si policajt, určite vieš vyriešiť malý problém. Ak si taxikár, odvezieš vlastne skoro zadarmo. Ak si v zahraničí, vybavíš robotu. Ak máš reštiku, určite môže ísť jedno meníčko na teba. Ak si učiteľ, prižmúriš oko a dáš lepšiu známku. Ak poznáš tých správnych ľudí, všetko sa dá. A takto by sa dalo pokračovať donekonečna, ale však sme ľudia, musíme si pomáhať. Ešte dobre, že nikto nevie, koľko masla máš v zásobe.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/zendaya-blackgirlmagic-just-butter-for-me-3oEjHR2IzHigyeRLOM)

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
90
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
693
Haha
Woow Woow
207
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najbizarnejšie texty slovenských piesní

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME