Ak máš týchto 9 vlastností, tak podľa vedcov patríš medzi vysoko inteligentných ľudí

Si génius? Ak sa v článku nájdeš, tak možno áno.

Zdroj: Shutterstock

Myslíš si, že patríš medzi vysoko inteligentných ľudí? Pokiaľ sa venuješ niektorým činnostiam, ktoré uvádzame nižšie, tak to vôbec nie je vylúčené! Aspoň podľa vedcov, ktorí sa inteligenciou zaoberali a prišli pri tom na celkom zaujímavé veci. V koľkých bodoch sa nájdeš?

1. Veľa toho nenahovoria

Podľa výskumov sa inteligentní ľudia príliš nezdržiavajú nepodstatnými konverzáciami či zbytočnými small talkmi. Radi pozorujú svoje okolie a načúvajú svojim myšlienkam. Do konverzácie sa zapájajú až vtedy, keď majú skutočne čo povedať.

Shutterstock

2. Často počúvajú hudbu

Ľudia, ktorí neustále počúvajú hudbu, bývajú spravidla inteligentnejší. Je tiež predpoklad, že väčší level inteligencie majú aj tí, ktorí na nejaký hudobný nástroj sami hrajú. Podľa štúdií preferujú skôr hudobné skladby bez spevu a neznášajú hlúpe a banálne texty.

3. Majú skvelý zmysel pre humor

Inteligentní ľudia často vedia jedinou replikou rozosmiať svoje okolie a priateľov. Často dokážu nájsť komické súvislosti v úplne bežných a každodenných veciach, čo je dôkazom ich vysokej inteligencie. Zároveň bývajú často kreatívni a plní nápadov.

Shutterstock

4. Stále hľadajú odpovede

Ľudia s vysokou inteligenciou sú mimoriadne zvedaví. Pokiaľ o niečom nemajú dostatok informácií, zdržiavajú sa súdov a snažia sa naštudovať si o danej problematike všetky dostupné materiály. Ťahá ich to aj k rôznym vedeckým neprebádaným záhadám, ktoré sa snažia rozlúsknuť. Veľa inteligentných ľudí tiež číta a má tendenciu viesť si denník.

5. Vedia si priznať chyby

Schopnosť priznať si chybu je jedným z najväčších znakov vyspelosti ducha. Svedčí o tom aj fakt, že len pomerne málo ľudí si svoje zlyhania dokáže uvedomiť a priznať. Inteligentní ľudia to však dokážu a zo svojich prešľapov sa dokážu poučiť.

Shutterstock

6. Rozprávajú sa sami so sebou

Tento bod ti možno príde zvláštny, ale rozhodne nie je taký nezvyčajný, ako sa zdá na prvý pohľad. Inteligentní ľudia majú totiž naozaj sklony rozprávať sa sami so sebou. Podľa výskumníkov to udržiava mozog v strehu, posilňuje pamäť a pomáha organizovať myšlienky.

7. Majú radi čokoládu

Čokoláda podľa vedcov výrazne stimuluje mozog a jeho funkčnosť. Niet preto divu, že inteligentní ľudia majú pre túto pochúťku slabosť. Pravidelní konzumenti čokolády majú lepšiu pamäť, vedia sa lepšie rozhodovať v zložitých situáciách a sú v lepšej kondícii.

Shutterstock

8. Starajú sa najmä o seba

Inteligentných ľudí spoznáš aj podľa toho, že sa len málo starajú o banálne a povrchné záležitosti. Väčšinou bývajú akoby povznesení nad sivú realitu života. Nezaujímajú ich bulvárne historky, ani novinky zo života celebrít. Tieto záležitosti sú pre nich stratou času. Ten radšej venujú sebe a svojim myšlienkam a činnostiam.

9. Pri práci zapájajú mozog

Vysoko inteligentní ľudia sa v práci nezvyknú dvakrát pretrhnúť. Je to tým, že majú sklony pracovať na tom, čo považujú za prospešné a zmysluplné. Navyše, pri práci často premýšľajú nad tým, ako ju efektívne zvládnuť bez toho, aby na pracovisku vypľuli dušu. Dávajú tiež prednosť pokojnejším aktivitám a fyzickému namáhaniu sa skôr vyhýbajú.

Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
69
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Postarší manželia vlastniaci práčovňu si robia módne prehliadky so zabudnutým oblečením

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME