Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Vo filme Harry Potter si zahral rozmaznaného synáčika. Ako vyzerá herec Dudleyho dnes?

Niektorí tvrdia, že by ho na ulici nespoznali.


Od nakrúcania kultového filmu Harry Potter a Kameň Mudrcov ubehlo už vyše dvadsať rokov. Z detských hercov sú dnes dospelí ľudia a mnohí z nich si stihli založiť svoje vlastné rodiny. Medzi fanúšikmi a aj v médiách sa pozornosť najčastejšie venuje trojici Harry, Ron a Hermiona, zabudnúť však netreba ani na Dudleyho.

Dudley je jediným synom Vernona a Petunie Dursleyových. Má to šťastie, že jeho bratranec je sám veľký Harry Pottrer. Dudleyho ako správneho jedináčika rozmaznávali, vykrmovali a navyše neoplýval žiadnou veľkou bystrosťou. Niekoľko rokov chodil s Harrym do rovnakej školy, kde sa mu snažil robiť zo života peklo. Samotný mladý čarodejník sa o ňom vyjadroval ako o veľkom prasati v parochni. Dudleyho záľuba v šikanovaní sa nezmení ani vo vyššom veku.

Volá sa rovnako ako jeho slávny filmový bratranec

V skutočnosti hovoríme o hercovi, ktorý sa volá Harry Melling a svoju rolu vo filme zvládol veľmi dobre. Dnes má tridsaťtri rokov, už dávno nie je malým tučkom a stále sa venuje tomu, na čo má talent. Poriadne schudol a svoju postavu si udržuje. Ako tvrdí, vďaka tomu mohol začať novú kariéru, pretože ho už nikto nevnímal ako tučného Dudleyho.

herec, Harry Melling, Harry Potter, film, zmena
Shutterstock

Doposiaľ si zahral v šestnástich filmoch, z čoho bolo päť zo série o Harrym Potterovi. Neskôr sa zameral najmä na divadlo, kde pokračoval vo svojej kariére. V posledných rokoch sa opäť začal objavovať v zaujímavých hereckých rolách. Veľa divákov premýšľalo, odkiaľ im bola jeho tvár povedomá. Keď zistili, že ide o niekdajšieho „rozmaznaného tučka“, neverili vlastným očiam.

Ak si chceš pozrieť niektorý z filmov, kde účinkuje, odporúčame ti napríklad The Ballad of Buster Scruggs, The Tragedy of Macbeth alebo The Devil All the Time. Obzvlášť by sme chceli vyzdvihnúť minuloročnú novinku The Pale Blue Eye, kde si zahral po boku Christiana Balea. Bývalý detektív sa ujme vyšetrovania záhadnej vraždy, ku ktorej došlo na americkej vojenskej základni. Pomáhať mu pri tom bude mladý kadet z West Pointu menom Edgar Allan Poe. Práve jeho postavu stvárnil Harry Melling.

Čo sa týka seriálov, zahviezdil v netflixovskom hite The Queen’s Gambit z roku 2020 a vidieť si ho mohol tiež v seriáli His Dark Materials od HBO.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť