Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Vo filme Harry Potter si zahral rozmaznaného synáčika. Ako vyzerá herec Dudleyho dnes?

Niektorí tvrdia, že by ho na ulici nespoznali.


Od nakrúcania kultového filmu Harry Potter a Kameň Mudrcov ubehlo už vyše dvadsať rokov. Z detských hercov sú dnes dospelí ľudia a mnohí z nich si stihli založiť svoje vlastné rodiny. Medzi fanúšikmi a aj v médiách sa pozornosť najčastejšie venuje trojici Harry, Ron a Hermiona, zabudnúť však netreba ani na Dudleyho.

Dudley je jediným synom Vernona a Petunie Dursleyových. Má to šťastie, že jeho bratranec je sám veľký Harry Pottrer. Dudleyho ako správneho jedináčika rozmaznávali, vykrmovali a navyše neoplýval žiadnou veľkou bystrosťou. Niekoľko rokov chodil s Harrym do rovnakej školy, kde sa mu snažil robiť zo života peklo. Samotný mladý čarodejník sa o ňom vyjadroval ako o veľkom prasati v parochni. Dudleyho záľuba v šikanovaní sa nezmení ani vo vyššom veku.

Volá sa rovnako ako jeho slávny filmový bratranec

V skutočnosti hovoríme o hercovi, ktorý sa volá Harry Melling a svoju rolu vo filme zvládol veľmi dobre. Dnes má tridsaťtri rokov, už dávno nie je malým tučkom a stále sa venuje tomu, na čo má talent. Poriadne schudol a svoju postavu si udržuje. Ako tvrdí, vďaka tomu mohol začať novú kariéru, pretože ho už nikto nevnímal ako tučného Dudleyho.

herec, Harry Melling, Harry Potter, film, zmena
Shutterstock

Doposiaľ si zahral v šestnástich filmoch, z čoho bolo päť zo série o Harrym Potterovi. Neskôr sa zameral najmä na divadlo, kde pokračoval vo svojej kariére. V posledných rokoch sa opäť začal objavovať v zaujímavých hereckých rolách. Veľa divákov premýšľalo, odkiaľ im bola jeho tvár povedomá. Keď zistili, že ide o niekdajšieho „rozmaznaného tučka“, neverili vlastným očiam.

Ak si chceš pozrieť niektorý z filmov, kde účinkuje, odporúčame ti napríklad The Ballad of Buster Scruggs, The Tragedy of Macbeth alebo The Devil All the Time. Obzvlášť by sme chceli vyzdvihnúť minuloročnú novinku The Pale Blue Eye, kde si zahral po boku Christiana Balea. Bývalý detektív sa ujme vyšetrovania záhadnej vraždy, ku ktorej došlo na americkej vojenskej základni. Pomáhať mu pri tom bude mladý kadet z West Pointu menom Edgar Allan Poe. Práve jeho postavu stvárnil Harry Melling.

Čo sa týka seriálov, zahviezdil v netflixovskom hite The Queen’s Gambit z roku 2020 a vidieť si ho mohol tiež v seriáli His Dark Materials od HBO.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.