Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Vo štvrtok odhalili PCR testy na Slovensku 14,3 tisíca infikovaných

V nemocniciach leží 1 549 pacientov s týmto ochorením.


Vo štvrtok odhalili PCR testy na Slovensku 14 312 ľudí nakazených koronavírusom. Laboratóriá spolu vykonali 31 662 PCR testov. Za uplynulý deň zároveň pribudlo ďalších 24 obetí ochorenia COVID-19. V nemocniciach leží 1 549 pacientov s týmto ochorením. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Ako doplnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, viac ako 62 percent ľudí s pozitívnym PCR testom nebolo zaočkovaných. Najviac pozitívne testovaných bolo v Žilinskom kraji, najmenej v Banskobystrickom. Pozitívny antigénový test malo vo štvrtok 1 740 ľudí, viac ako 61 percent z nich nemá očkovanie.

Z 1 549 pacientov v nemocniciach s COVID-19 je na JIS a OAIM 287 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 142 ľudí. Viac ako 80 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

Tretiu dávku vakcíny dostalo vo štvrtok 13 875 osôb, druhou dávkou očkovacej látky sa zaočkovalo 4 108 ľudí a prvú dávku vakcíny dostalo 1 628 ľudí.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.