Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Vo Švajčiarsku otvorili Hotel s nula hviezdičkami. Nemá steny ani strop a nachádza sa hneď pri benzínovej stanici

V tomto hoteli si naozaj neoddýchneš.


Vo švajčiarskej dedine Saillon otvorili skutočne netradičný hotel. Pýši sa nula hviezdičkami a pozostáva z jednej izby, ktorá nemá steny, strop ani dvere. Ako píše agentúra Reuters, v praxi to teda vyzerá tak, že posteľ a nočný stolík sa nachádzajú priamo na ulici.

A aby toho nebolo málo, tak hneď pri ceste. Kuriózne ubytovacie zariadenie vytvorili bratia Frank a Patrik Riklinovci, ktorí sú známi konceptuálni umelci. Ich cieľom je vystaviť návštevníkov hotela čo najväčšiemu nepohodliu.

Švajčiarsky Hotel s nula hviezdičkami
Profimedia

Hotel s nula hviezdičkami je umiestnený hneď vedľa benzínovej pumpy, takže návštevníci si môžu celú noc „užívať“ zvuky prechádzajúcich áut. Žiadne súkromie tu skrátka nehrozí! Prečo sa umelci rozhodli pre podobne nezvyčajný projekt? Vraj chcú ľuďom poskytnúť priestor na uvažovanie o globálnych problémoch.

Na spánok nie je čas

„Ľudia by sa namiesto odpočinku mali zamyslieť nad situáciou, v ktorej sa svet nachádza,“ podotkol Frank Riklin s tým, že „o spánok vôbec nejde“. Ako príklady problémov, ktoré potrebujú riešenie, spomenul vojnu, klimatickú krízu či túžbu po ľudskej dokonalosti. Toto všetko má podľa neho devastačný vplyv na našu planétu. Svojím hotelom teda poukazujú na to, že nie je čas na spánok a odpočinok, ale treba začať makať.

Švajčiarsky Hotel s nula hviezdičkami
Profimedia

„Stručne povedané, teraz nie je čas spať, musíme konať,“ dodal Patrik. „Ak sa totiž ľudstvo bude naďalej uberať rovnakým smerom, bude na svete oveľa viac rušných miest než tých idylických.“ Nejde však len o umelecký projekt, do hotela si záujemcovia naozaj môžu zájsť.

Za noc si zaplatia 325 švajčiarskych frankov (okolo 324 eur). Nie je to pritom prvýkrát, čo bratia Riklinovci podobný hotel otvorili. Doteraz ho však umiestňovali na príjemnejšie miesta, napríklad na horský hrebeň či vinohrad.

Ilustračná fotografia | Autor: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť