Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Vo švajčiarskych Alpách našli vrak lietadla, ktoré havarovalo pred 54 rokmi

Vrak lietadla objavil miestny horský vodca.


Na topiacom sa Aletschskom ľadovci vo švajčiarskych Alpách objavili po vyše polstoročí vrak malého lietadla, ktoré sa zrútilo pred vyše polstoročím. Vrak lietadla typu Piper Cherokee objavil vo štvrtok miestny horský vodca, povedal v sobotu agentúre DPA Stefan Gafner, člen švajčiarskeho alpského klubu.

Vrak lietadla objavil vo výške zhruba 2800 metrov nad morom v Penninských Alpách, neďaleko vrcholov Jungfrau a Mönch. Nájdenie trosiek potvrdila aj miestna polícia, informovala agentúra AFP.

Telá troch smrteľne zranených pasažierov lietadla, ktorými boli učiteľ a lekár so svojím synom, všetci pochádzajúci z Zürichu, objavili už krátko po nehode z roku 1968. Vrak lietadla sa však vtedy nájsť nepodarilo.

„V čase nehody, teda pred viac ako 50 rokmi, boli obmedzené technické prostriedky na nájdenie vraku lietadla v náročnom teréne,“ informovala v piatok podľa AFP miestna polícia.

„Vzhľadom na topenie ľadovcov, obzvlášť v lete, je možné, že sa z ľadu uvoľnia ďalšie kusy trosiek,“ uviedla polícia. Horolezcov, respektíve ľudí v oblasti, zároveň požiadala, aby jej akýkoľvek nový nález nahlásili, no aby s troskami nemanipulovali a predišli tak riziku zranenia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť