Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Vo svete športu sa točia veľké peniaze. Toto sú najlepšie zarábajúci športovci všetkých čias

Líder rebríčka zostáva neprekonaným aj 20 rokov po konci kariéry.


Basketbalová legenda Michael Jordan je najlepšie plateným športovcom všetkých čias. Ako referuje web španielskeho denníka Marca, niekdajší dlhoročný hráč Chicaga Bulls za celý život zarobil 3,3 miliardy dolárov. Miliardára z neho spravili nielen úspechy v basketbale, ale taktiež dobré investície v podnikaní.

Jordanov vplyv na NBA i basketbalovú kultúru je prakticky nezmerateľný. Len v sezóne 1997/1998 zarobil viac ako 33 miliónov dolárov, čo bolo viac ako väčšina športových superhviezd zarobí za celú svoju kariéru.

najlepšie platení športovci, Michael Jordan
Profimedia

„V mojej kariére som netrafil kôš pri viac ako 9000 strelách, prehral som takmer 300 zápasov. Dovedna 26-krát mi spoluhráči v posledných sekundách verili, že predvediem víťazný hod a minul som. V mojom živote to však skúšam znova a znova, a preto sa mi to darí,“ poznamenal Jordan.

najlepšie platení športovci, Michael Jordan
Profimedia

O priepastných 800 miliónov zaostáva druhý Tiger Woods. Golfista dosiaľ zaznamenal zárobky vo výške 2,5 miliardy dolárov. Arnold Palmer, považovaný za jedného z najlepších golfistov všetkých čias, je v rebríčku tretí so zarobenou sumou 1,7 miliardy dolárov.

najlepšie platení športovci, Tiger Woods
Profimedia
najlepšie platení športovci, Arnold Palmer
Profimedia

V prvej desiatke sú postupne ešte ďalší bývalý golfista Jack Nicklaus (1,63 miliardy dolárov), futbalista Cristiano Ronaldo (1,58), basketbalista LeBron James (1,53), futbalista Lionel Messi (1,48), boxer Floyd Mayweather (1,41), niekdajší tenista Roger Federer (1,38) a golfista Phil Mickelson (1,36).


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje