Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Americký herec Chadwick Boseman, známy najmä ako marvelovský superhrdina Čierny panter, zomrel v piatok vo veku 43 rokov na rakovinu. Agentúru AP o tom informovala jeho hovorkyňa Nicki Fioravante. Boseman podľa nej skonal doma v Los Angeles v spoločnosti svojej manželky a rodiny.

Shutterstock

Filmy nakrúcal pomedzi operácie a chemoterapie

Rodákovi z Andersonu v Južnej Karolíne pred štyrmi rokmi diagnostikovali rakovinu hrubého čreva, uviedla jeho rodina. „Skutočný bojovník, Chadwick vytrval a priniesol vám mnohé filmy, ktoré dnes milujete,“ skonštatovala rodina v oficiálnom vyhlásení.

„Od Marshalla po Bratstvo piatich, Ma Rainey’s Black Bottom Augusta Wilsona a niektoré ďalšie – všetky nakrútil počas alebo v prestávkach medzi nespočetnými operáciami a chemoterapiami. Poctou jeho kariéry bolo, že mohol v Čiernom panterovi priviesť k životu kráľa T’Challu,“ napísali ďalej. Boseman o svojej diagnóze verejne nehovoril.

Shutterstock

Účinkoval v mnohých filmoch a seriáloch

Absolvent Howard University spočiatku stvárňoval malé úlohy v televízii a zlom v jeho kariére prišiel v roku 2013, keď sa po boku Harrisona Forda predstavil ako hviezdny bejzbalista Jackie Robinson v snímke 42: Zrod legendy.

Chadwick Aaron Boseman je však známy najmä ako spomínaný T’Challa / Čierny panter z marvelovských komiksoviek Captain America: Občianska vojna (2016), Čierny panter (2018), Avengers: Nekonečná vojna (2018) a Avengers: Endgame (2019).

Okrem Robinsona si zahral aj ďalšie skutočné postavy, keď sa predstavil napríklad ako James Brown v hudobnej snímke Get On Up – Príbeh Jamesa Browna (2014) alebo Thurgood Marshall v životopisnej dráme Marshall (2017). Účinkoval aj v seriáloch Lincoln Heights (2006 – 2009) alebo Mesto stratených (2010). V roku 2019 sa predstavil v akčnom trileri 21 Bridges.

Zdroj: SITA / úprava redakcie


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť