Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Vo veku 60 rokov zomrel Andy Fletcher, zakladajúci člen Depeche Mode

„Sme šokovaní a plní obrovského smútku z predčasného odchodu nášho drahého priateľa, člena rodiny a kolegu z kapely Andyho 'Fletcha' Fletchera,“ oznámili Depeche Mode v oficiálnom vyhlásení.


Vo veku 60 rokov zomrel zakladajúci člen a klávesák skupiny Depeche Mode Andy Fletcher. Informuje o tom portál NME, podľa ktorého zatiaľ nezverejnili príčinu úmrtia.

„Sme šokovaní a plní obrovského smútku z predčasného odchodu nášho drahého priateľa, člena rodiny a kolegu z kapely Andyho ‚Fletcha‘ Fletchera,“ oznámili Depeche Mode v oficiálnom vyhlásení. „Fletch mal naozaj srdce zo zlata a bol vždy tam, keď ste potrebovali podporu, rozhovor, zasmiať sa alebo si dať pivo,“ dodali a zároveň požiadali o rešpektovanie súkromia Fletcherovej rodiny.

Andy Fletcher bol členom obľúbenej skupiny viac ako štyri desaťročia, od vydania ich debutového albumu Speak & Spell z roku 1981. V roku 2002 založil vydavateľstvo s názvom Toast Hawaii a pôsobil aj ako dídžej. V roku 2020 ho spolu s ďalšími členmi Depeche Mode uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Depeche Mode vznikli v roku 1980 v Basildone. Na konte majú štrnásť štúdiových albumov – Speak & Spell (1981), A Broken Frame (1982), Construction Time Again (1983), Some Great Reward (1984), Black Celebration (1986), Music For The Masses (1987), Violator (1990), Songs Of Faith And Devotion (1993), Ultra (1997), Exciter (2001), Playing The Angel (2005), Sounds Of The Universe (2009), Delta Machine (2013) a Spirit (2017).

TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť