Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Vo Viedni stále platí varovanie pred hrozbou útoku

V hlavnom meste Rakúska bola následne posilnená ochrana niektorých budov a takisto bolo do služby nasadených viac príslušníkov policajných síl.


V rakúskej metropole Viedeň zostáva aj vo štvrtok v platnosti varovanie pred nebezpečenstvom útokov na náboženské objekty, ktoré polícia vydala v stredu dopoludnia. Ako potvrdili zástupcovia polície, stále sú platné aj zavedené preventívne opatrenia, informuje agentúra APA.

Hrozba sa týka hlavne náboženských objektov, ktoré majú spojitosť so Sýriou, uviedlo Riaditeľstvo pre štátnu bezpečnosť a spravodajstvo (DSN) s tým, že to má súvis s výročím začiatku občianskej vojny v Sýrii z 15. marca 2011. Súčasné zvýšené riziko útokov nie je podľa DSN špecificky zamerané voči konkrétnym objektom.

TASR

Riaditeľstvo viedenskej krajinskej polície na Twitteri uviedlo, že k uvoľneniu sprísnených bezpečnostných opatrení dôjde ihneď, ako to bude možné. Hovorca viedenskej arcidiecézy Michael Prüller pre agentúru Kathpress uviedol, že všetky kostoly vo Viedni sú otvorené a takisto sa uskutočnia všetky plánované omše. Minister vnútra Gerhard Karner na novinársku otázku týkajúcu sa bezpečnostnej situácie vo Viedni neodpovedal a odkázal na informácie poskytované tamojšou políciou.

DSN v stredu vyhlásila, že dostala informácie o možných islamisticky motivovaných útokoch. V hlavnom meste Rakúska bola následne posilnená ochrana niektorých budov a takisto bolo do služby nasadených viac príslušníkov policajných síl.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.