Vo vzdelávacom programe RTVS sa na tabuli objavila príšerná pravopisná chyba

Tvrdé a mäkké i očividne nerobí problém len deťom.

Zdroj: Shutterstock

Všetci robíme chyby, veď ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne. Len je trošku rozdiel, či v domácej dielni alebo vo vysielaní celoštátnej televízie. Čo sa dá robiť, aj ľudia pracujúci v médiách majú slabé chvíľky, ale nikto divákom nemôže mať za zlé, že nad tým budú neveriacky krútiť hlavami. Mali sme tu napríklad taký Rezeň z Azkabanu a teraz, ako informujú Topky, máme na stole ďalšie fiasko, pre zmenu z dielne RTVS.

Vzhľadom na momentálnu situáciu a skutočnosť, že sa za posledný rok s menšími prestávkami vzdelávali slovenské deti prevažne z domu, sa rozhodol Rozhlas a televízia Slovenska zakročiť. Ako počas prvej vlny, tak aj počas tej druhej zaradili do vysielania edukatívny program pre mladých. V ňom učitelia zábavnou a hravou formou predstavujú žiakom učivá z rôznych oblastí.

Archív RTVS

„Školský klub prináša na obrazovky RTVS interaktívny a zábavný spôsob, ako sa niečo nové a zaujímavé dozvedieť aj mimo školy, ktoré sú teraz zatvorené. RTVS, ako verejnoprávny vysielateľ, opätovným zaradením relácie reaguje na mimoriadnu situáciu, ktorá sa dotkla aj školopovinných detí,“ povedal šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko pre Topky.

Na tabuli Školského klubu sa objavila príšerná hrúbka

Relácia Školský klub má byť v súlade s učebnými osnovami. Ich neodmysliteľnou súčasťou sú aj vybrané slová, ktoré síce neboli predmetom tohto vyučovania, no napriek tomu je zjavné, že by si ich mali zopakovať viacerí. Hlavne tie po b. Ako to len išlo? By, aby, byľ, bystrý, Bystrica, Bytča, obylie… OBYLIE?! 

Archív RTVS

Možno vývoj nášho jazyka nabral dynamický spád, možno sa skupina vybraných slov rozšíria o obylie bez nášho vedomia a jazykovedci nám len akosi zabudli dať vedieť. Pravdepodobnejšie však je, že sa to nestalo. Len RTVS pustila do éteru záber tabule s hrúbkou, ktorá každému gramotnému Slovákovi ide oči vyklať.

Na reakciu RTVS nebolo treba dlho čakať. „RTVS sa ospravedlňuje divákom za gramatickú chybu vo vysielaní Školského klubu zo dňa 14. januára venovanému prírodovede. Uvedomujeme si, že v tomto type relácie je takéto pochybenie veľmi citlivé a urobíme všetko pre to, aby sa podobná situácia neopakovala,“ povedal Filip Púchovský, PR manažér RTVS pre Topky.

Zdroj: topky.sk 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena chcela napodobniť slávny moment z Hriešneho tanca. Museli jej zavolať sanitku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME