Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Všetci robíme chyby, veď ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne. Len je trošku rozdiel, či v domácej dielni alebo vo vysielaní celoštátnej televízie. Čo sa dá robiť, aj ľudia pracujúci v médiách majú slabé chvíľky, ale nikto divákom nemôže mať za zlé, že nad tým budú neveriacky krútiť hlavami. Mali sme tu napríklad taký Rezeň z Azkabanu a teraz, ako informujú Topky, máme na stole ďalšie fiasko, pre zmenu z dielne RTVS.

Vzhľadom na momentálnu situáciu a skutočnosť, že sa za posledný rok s menšími prestávkami vzdelávali slovenské deti prevažne z domu, sa rozhodol Rozhlas a televízia Slovenska zakročiť. Ako počas prvej vlny, tak aj počas tej druhej zaradili do vysielania edukatívny program pre mladých. V ňom učitelia zábavnou a hravou formou predstavujú žiakom učivá z rôznych oblastí.

Archív RTVS

„Školský klub prináša na obrazovky RTVS interaktívny a zábavný spôsob, ako sa niečo nové a zaujímavé dozvedieť aj mimo školy, ktoré sú teraz zatvorené. RTVS, ako verejnoprávny vysielateľ, opätovným zaradením relácie reaguje na mimoriadnu situáciu, ktorá sa dotkla aj školopovinných detí,“ povedal šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko pre Topky.

Na tabuli Školského klubu sa objavila príšerná hrúbka

Relácia Školský klub má byť v súlade s učebnými osnovami. Ich neodmysliteľnou súčasťou sú aj vybrané slová, ktoré síce neboli predmetom tohto vyučovania, no napriek tomu je zjavné, že by si ich mali zopakovať viacerí. Hlavne tie po b. Ako to len išlo? By, aby, byľ, bystrý, Bystrica, Bytča, obylie… OBYLIE?! 

Archív RTVS

Možno vývoj nášho jazyka nabral dynamický spád, možno sa skupina vybraných slov rozšíria o obylie bez nášho vedomia a jazykovedci nám len akosi zabudli dať vedieť. Pravdepodobnejšie však je, že sa to nestalo. Len RTVS pustila do éteru záber tabule s hrúbkou, ktorá každému gramotnému Slovákovi ide oči vyklať.

Na reakciu RTVS nebolo treba dlho čakať. „RTVS sa ospravedlňuje divákom za gramatickú chybu vo vysielaní Školského klubu zo dňa 14. januára venovanému prírodovede. Uvedomujeme si, že v tomto type relácie je takéto pochybenie veľmi citlivé a urobíme všetko pre to, aby sa podobná situácia neopakovala,“ povedal Filip Púchovský, PR manažér RTVS pre Topky.

Zdroj: topky.sk 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť