Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Vôbec sa im nechce späť do lavíc! Reč nie je o školákoch, ale poslancoch NR SR

Plánovanú schôdzu parlamentu sa nepodarilo otvoriť, pretože sa neprezentoval dostatok poslancov.


Cena energií? Právo a spravodlivosť? Otázky medzinárodnej bezpečnosti? To je presne to, čím sa dnes Národná rada nezaoberala. Ani na dva pokusy sa predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi nepodarilo naškriabať dostatok poslancov (76) na otvorenie schôdze.

Zástupcovia ľudu si z NR SR a z občanov spravili dobrý deň. Kým veľká časť z nich sa ani len neunúvala dostaviť sa do budovy parlamentu, veľa poslancov sa neprezentovalo, aj keď boli na mieste. V prípade SaS išlo údajne o akýsi prieskum o tom, koľko poslancov podporí menšinovú vládu E. Hegera. Bude v tejto krajine niekedy dobre?

Vôbec sa im nechce späť do lavíc! Reč nie je o školákoch, ale poslancoch NR SR
TASR

Poslancom Národnej rady (NR) SR sa nepodarilo ani na druhý pokus otvoriť riadnu schôdzu. Plénum opätovne nebolo schopné sa uznášať. Prezentovalo sa len 71 poslancov, pri prvom pokuse ich bolo 64. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) preto odložil rokovanie až na utorok (20. 9.). Ozrejmil, že na poslaneckom grémiu sa dohodli, že v piatok (16. 9.) rokovať nebudú.
      Okrem SaS sa neprezentovali ani opoziční poslanci, chýbali aj niekoľkí z radov koalície. SaS dopredu avizovala, že si chce pri otváraní schôdze urobiť prieskum o tom, ktorí opoziční poslanci budú podporovať menšinovú vládu. Na prvý pokus preto neplánovala podporiť otvorenie schôdze. Predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša prekvapilo, že sa SaS po odchode z vlády chystala schôdzu blokovať. Dodal, že OĽANO nemá žiadne dohody s nikým mimo trojkoalície a jej bývalých poslancov o prezentovaní sa na schôdzi.
      Na riadnej schôdzi by mali poslanci okrem iného prerokovať prístup Fínska a Švédska do NATO. Venovať by sa mali napríklad otázke zdanenia plynovodov či viacerým novelám týkajúcich sa Generálnej prokuratúry SR a paragrafu 363 Trestného poriadku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť