Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Vodič dostal pokutu, lebo na ceste uvoľnil miesto sanitke. Auto totiž odstavil do bus pruhu

Vodiča pokuta prekvapila.


Londýnsky vodič James Sheridan-Vigor dostal pokutu za to, že na ceste uvoľnil miesto prechádzajúcej sanitke. Svoje auto totiž zastavil na mieste určenom pre autobusy. A to je zakázané, informoval portál LADbible.

Keďže však na tom mieste nemal parkovať, James si vyslúžil pokutu 130 libier (asi 148 eur). Proti tomuto verdiktu sa skúšal aj odvolať, ale neuspel. „Podľa platnej legislatívy vozidlo počas doby prevádzky nesmie jazdiť, parkovať alebo zastavovať v pruhu pre autobusy, pokiaľ značky neuvádzajú opak,“ napísali Jamesovi v oficiálnom vyjadrení zástupcovia mesta.

kuriozity, sanitka, cestná premávka, automobily, jazda autom, zákony, pokuta, zahraničie, Veľká Británia
Shutterstock

Nemal inú možnosť

Dodali tiež, že sanitky môžu využívať pruhy pre autobusy. Čiže, ak by sa tam zaradil sám James so svojím autom, tak by im vlastne bránil v ceste. James sa o celej situácii rozpísal na sociálnych sieťach, kde uviedol, že argumenty mesta chápe. Zdôraznil ale, že sú výnimky.

„Keď autobus stojí na zastávke a sanitka nemôže magicky prejsť cez autobus, musí predbiehať sprava,“ dodal s tým, že za týchto okolností nemal na výber a musel sanitke uhnúť práve do miesta vyhradeného pre autobusy. „Buď chybne vyhodnotili dôkazy, alebo by sme nemali pomáhať pohotovostným službám a uvoľňovať im cestu,“ zakončil.

kuriozity, sanitka, cestná premávka, automobily, jazda autom, zákony, pokuta, zahraničie, Veľká Británia
Shutterstock

Používatelia mu dali za pravdu v tom, že pokutu nemal dostať, hoci niektorí podotkli, že zákon je skrátka zákon a musí sa dodržiavať. Rada mesta však pokutu napokon zrušila a uznala, že James mal pravdu. „Celý incident sme prešetrili a pokuta bola vydaná chybne, ospravedlňujeme sa,“ vyjadril sa hovorca rady.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť