Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Bezpečnosť na cestách by mala byť pre každého vodiča prvoradá. Žiaľ, veľmi často sa stretávame s nezodpovedným správaním, ktoré nezriedka vyústi do nehody s tragickými následkami. Podobný prípad sa odohral aj dnes ráno. Polícia Slovenskej republiky na svojej oficiálnej facebookovej stránke informovala o vodičovi, ktorý sa rútil na rýchlostnej ceste v protismere.

V protismere išiel 2 kilometre

67-ročný vodič išiel po rýchlostnej ceste R1 pri Nitre. Evidentne si uvedomil, že nejde správnym smerom, avšak namiesto toho, aby z cesty na najbližšom výjazde vyšiel, otočil auto do protismeru. Prešiel tak asi 2 kilometre, čím výrazne ohrozil ostatných vodičov na ceste. Našťastie sa to tentokrát obišlo bez nehody. Niet sa ale čo čudovať, že muža zastavila hliadka.

⚠⚠⚠ POZOR, VODIČ V PROTISMERE NA RÝCHLOSTNEJ CESTE ⚠⚠⚠Keď na rýchlostnú cestu R1 pri Nitre vyšlo osobné auto riadené 67 ročným vodičom nikto z okoloidúcich ani len netušil, aká dráma sa bude odohrávať o chvíľu. Vodič zrejme zbadal, že nie je v dobrom smere a namiesto toho, aby z cesty zišiel na najbližšom výjazde, zastavil v pripájacom jazdnom pruhu a po chvíľke prudko otočil vozidlo do protismeru. V rýchlom ľavom jazdnom pruhu prešiel asi 2 kilometre, keď znovu zazmätkoval a otočil sa, tentoraz do správneho smeru, pričom obmedzil a ohrozil vodičov prichádzajúcich po R1.Keď muža zastavila hliadka diaľničného oddelenia tvrdil, že ide na očkovanie a potrebuje sa dostať do nemocnice v Nitre. Z diaľnice až do nemocnice, tak prešiel v doprovode polície. Jeho nezodpovedné konanie ho však vyjde draho a pravdepodobne ho to bude stáť vodičák. To je však už vecou našich kolegov, ktorí budú vec riešiť v správnom konaní. Polícia SR – Nitriansky kraj

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, April 19, 2021

Jeho vysvetlenie bolo, že sa ponáhľal na očkovanie do nemocnice v Nitre. Do nej sa napokon dostal, ale v sprievode policajtov. Ako polícia uviedla na Facebooku, celá záležitosť sa bude riešiť v správnom konaní. Muž s najväčšou pravdepodobnosťou príde o vodičský preukaz.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť