Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Vodiči s alergiou sa v Británii vystavujú riziku pokuty vo výške viac ako 1 200 eur

Ľudia s alergickými symptómami by si mali šoférovanie radšej dvakrát rozmyslieť.


Jar väčšina ľudí víta, pre alergikov ide ale o pomerne náročné obdobie. Ako píše portál LADbible, vodiči so symptómami alergie teraz môžu vo Veľkej Británii dokonca dostať pokutu vo výške tisíc libier (viac ako 1 200 eur). Medzi najčastejšie symptómy alergie patrí kýchanie, kašľanie, tečúci nos, začervenané či zaslzené oči, škriabane v krku či bolesť hlavy.

Podľa odborníkov z toho vyplýva, že pokiaľ má človek tieto symptómy výrazné, za volant by rozhodne sadať nemal. Môžu totiž spôsobiť, že vodič stratí kontrolu nad vozidlom a spôsobí nehodu. Navyše, pokiaľ vodič nedokáže zabezpečiť, že má nad vozidlom plnú kontrolu, porušuje tým zákon a vystavuje sa riziku pokuty.

Shutterstock

Ako poraziť alergiu?

Alergia sa najviac ozýva medzi marcom a septembrom, neznamená to však, že ľudia, ktorých trápi, by počas týchto mesiacov nemali šoférovať. To je, napokon, aj dosť nerealistická predstava. Ako by sa dostali napríklad do práce či odviezli deti do školy?

Symptómy alergie však možno minimalizovať. Existuje na to hneď niekoľko metód. Dôležité je udržiavať auto v čistote, mať počas jazdy zatvorené okná, prípadne sa vyhýbať poliam či vidieckym oblastiam (v ktorých sa príznaky alergie zhoršujú).

Ďalšou možnosťou je do osviežovača vzduchu nakvapkať trochu esenciálnych olejov. V lekárňach sa tiež dajú zakúpiť rôzne voľnopredajné lieky, ktoré symptómy alergie zmierňujú.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť