Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Vodiči vo Veľkej Británii môžu za špinavé auto dostať pokutu takmer 3-tisíc eur

Auto sa oplatí udržiavať v čistote. Nielen kvôli pokute, ale aj kvôli bezpečnosti.


Za neporiadok v aute mastná pokuta? Vo Veľkej Británii je to realita. Ako uvádza portál LADbible, pokiaľ bude mať vodič v aute naozaj veľký bordel, ktorý by znižoval jeho schopnosť šoférovať, môže dostať pokutu vo výške 100 libier (necelých 120 eur). V extrémnych prípadoch sa táto suma ale môže vyšplhať až na 2 500 libier (asi 2 990 eur), prípadne rovno na zákaz šoférovania.

Shutterstock

Pravda, oficiálne žiadne predpisy, ktoré by predpisovali čistotu auta, neexistujú. Ale zdá sa, že ak sa prekročí určitá hranica, vodič musí siahnuť do peňaženky. Dôvodom pre pokutu sa môžu stať prázdne fľaše, obaly od potravín, špinavé čelné sklo či nečitateľná ešpézetka.

Čistota je základ

„Všeobecným pravidlom je udržiavať auto čisté, aby ste sa vyhli nebezpečným situáciám. Napríklad vám môžu uviaznuť rôzne veci pod brzdovým pedálom alebo vám môžu brániť vo výhľade,“ objasnil Jamie Louram z firmy Halfords.

Dodal, že pokiaľ sú vodiči náchylní robiť v aute bordel, mali by si do vozidla umiestniť kôš na odpadky. Zdôraznil tiež, že ľudia by nemali podceňovať čistotu čelného skla a spätných zrkadiel. Dbanie na ich čistotu zaručí vodičovi bezpečnú jazdu.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.