Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Vodiči vo Veľkej Británii môžu za špinavé auto dostať pokutu takmer 3-tisíc eur

Auto sa oplatí udržiavať v čistote. Nielen kvôli pokute, ale aj kvôli bezpečnosti.


Za neporiadok v aute mastná pokuta? Vo Veľkej Británii je to realita. Ako uvádza portál LADbible, pokiaľ bude mať vodič v aute naozaj veľký bordel, ktorý by znižoval jeho schopnosť šoférovať, môže dostať pokutu vo výške 100 libier (necelých 120 eur). V extrémnych prípadoch sa táto suma ale môže vyšplhať až na 2 500 libier (asi 2 990 eur), prípadne rovno na zákaz šoférovania.

Shutterstock

Pravda, oficiálne žiadne predpisy, ktoré by predpisovali čistotu auta, neexistujú. Ale zdá sa, že ak sa prekročí určitá hranica, vodič musí siahnuť do peňaženky. Dôvodom pre pokutu sa môžu stať prázdne fľaše, obaly od potravín, špinavé čelné sklo či nečitateľná ešpézetka.

Čistota je základ

„Všeobecným pravidlom je udržiavať auto čisté, aby ste sa vyhli nebezpečným situáciám. Napríklad vám môžu uviaznuť rôzne veci pod brzdovým pedálom alebo vám môžu brániť vo výhľade,“ objasnil Jamie Louram z firmy Halfords.

Dodal, že pokiaľ sú vodiči náchylní robiť v aute bordel, mali by si do vozidla umiestniť kôš na odpadky. Zdôraznil tiež, že ľudia by nemali podceňovať čistotu čelného skla a spätných zrkadiel. Dbanie na ich čistotu zaručí vodičovi bezpečnú jazdu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť