Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Vodiči si musia na cestách dávať pozor vždy, ale v zimných mesiacoch to platí obzvlášť. Jazdu vtedy totiž často komplikuje mráz a sneh. Mnohým ľuďom sa navyše nechce zoškrabovať námrazu a snehovú pokrývku zo svojho auta. Tým sa ale zahrávajú s ohňom. Jedným z takých bol aj muž, o ktorom píše portál LADbible.

Profimedia

Zázrak, že sa nikto nezranil

Vodiča zo škótskeho mesta Dundee polícia zastavila 11. februára o desiatej hodine. Pri pohľade na vozidlo neverili vlastným očiam. Predné sklo bolo zavalené hrubou vrstvou snehu. Vodič odpratal len malý kúsok, aby na cestu aspoň trochu videl. Hneď ako polícia jeho auto zbadala, okamžite mu dala stopku. Vodič podľa nich ohrozoval nielen seba, ale aj ostatné autá na vozovke, nehovoriac o chodcoch.

Pre novinárov sa vyjadrili, že sa dosiaľ nikdy nestretli s takýmto extrémom. „Mal prakticky nulovú viditeľnosť,“ vyjadrila sa polícia v oficiálnom stanovisku. „Je zázrak, že nikto nebol zranený. Každý vodič by mal zabezpečiť vozidlo tak, aby bolo bezpečné a pripravené na jazdu počas akéhokoľvek počasia. V závere apelovali na ľudí, aby nezanedbávali údržbu a čistenie svojich áut.

Profimedia

Keď sa informácie o prípade dostali na internet, používatelia ostali v šoku. Dotyčného vodiča označili za „absolútne nezodpovedného“ a „bez mozgu“. „Ten vodič musel byť posledný v rade, keď sa rozdával mozog,“ napísal jeden. „Ako niekto taký vôbec mohol prejsť skúškami?“ Ďalší dodal, že nedokáže uveriť, ako sa niekto s takýmto autom mohol vybrať na cestu. „Ten šašo by sa už nikdy nemal v aute priblížiť k ceste,“ dodal.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť