Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 26.9.2023
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Vodiči si musia na cestách dávať pozor vždy, ale v zimných mesiacoch to platí obzvlášť. Jazdu vtedy totiž často komplikuje mráz a sneh. Mnohým ľuďom sa navyše nechce zoškrabovať námrazu a snehovú pokrývku zo svojho auta. Tým sa ale zahrávajú s ohňom. Jedným z takých bol aj muž, o ktorom píše portál LADbible.

Profimedia

Zázrak, že sa nikto nezranil

Vodiča zo škótskeho mesta Dundee polícia zastavila 11. februára o desiatej hodine. Pri pohľade na vozidlo neverili vlastným očiam. Predné sklo bolo zavalené hrubou vrstvou snehu. Vodič odpratal len malý kúsok, aby na cestu aspoň trochu videl. Hneď ako polícia jeho auto zbadala, okamžite mu dala stopku. Vodič podľa nich ohrozoval nielen seba, ale aj ostatné autá na vozovke, nehovoriac o chodcoch.

Pre novinárov sa vyjadrili, že sa dosiaľ nikdy nestretli s takýmto extrémom. „Mal prakticky nulovú viditeľnosť,“ vyjadrila sa polícia v oficiálnom stanovisku. „Je zázrak, že nikto nebol zranený. Každý vodič by mal zabezpečiť vozidlo tak, aby bolo bezpečné a pripravené na jazdu počas akéhokoľvek počasia. V závere apelovali na ľudí, aby nezanedbávali údržbu a čistenie svojich áut.

Profimedia

Keď sa informácie o prípade dostali na internet, používatelia ostali v šoku. Dotyčného vodiča označili za „absolútne nezodpovedného“ a „bez mozgu“. „Ten vodič musel byť posledný v rade, keď sa rozdával mozog,“ napísal jeden. „Ako niekto taký vôbec mohol prejsť skúškami?“ Ďalší dodal, že nedokáže uveriť, ako sa niekto s takýmto autom mohol vybrať na cestu. „Ten šašo by sa už nikdy nemal v aute priblížiť k ceste,“ dodal.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.