Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Asi mala radšej upiecť obyčajné čokoládové koláčiky. Ako ale píše aj portál BBC, kanadská vojačka Chelsea Cogswell sa rozhodla ich trochu vylepšiť. Pridala do nich totiž marihuanu. Celý incident sa odohral ešte v roku 2018 a je nutné dodať, že v tom čase ešte nebolo užívanie konope v Kanade legálne.

Vojaci pri vyšetrovaní prípadu tvrdili, že Cogswell každému z nich dala jeden zdanlivo obyčajný čokoládový cupcake. Keď ho zjedli, začali pociťovať silnú zmätenosť, malátnosť, pocity podobné opitosti a boli nesústredení a paranoidní. Aby toho nebolo málo, Cogswell im koláčiky rozdala tesne predtým, než mali absolvovať výcvik s nabitými zbraňami. Veľmi ľahko teda mohlo dôjsť k nešťastiu.

Shutterstock

Zodpovedala sa pred súdom

Vojaci pritom ale ani len netušili, že nechtiac požili drogu. Svoje správanie pripisovali hlavne vysokým teplotám, ktoré v ten deň panovali. Toto bolo ale vylúčené vojenskými lekármi. A po drogových testoch už bolo jasné, čo za správanie vojakov môže.

Cogswell sa bránila tým, že marihuanu vojaci užívali bežne. Fakt, že pred nimi zamlčala, že koláčiky obsahujú konope, vysvetlila tým, že sa k nej vojaci správali šovinisticky a mali na ňu mizogýnne narážky. Cogswell sa za svoje správanie musela zodpovedať pred súdom. Ten ju uznal vinnou, ale výška trestu zatiaľ nie je známa. Hrozí jej však až päť rokov za mrežami. Výška trestu by mala padnúť v novembri tohto roku.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.