Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Asi mala radšej upiecť obyčajné čokoládové koláčiky. Ako ale píše aj portál BBC, kanadská vojačka Chelsea Cogswell sa rozhodla ich trochu vylepšiť. Pridala do nich totiž marihuanu. Celý incident sa odohral ešte v roku 2018 a je nutné dodať, že v tom čase ešte nebolo užívanie konope v Kanade legálne.

Vojaci pri vyšetrovaní prípadu tvrdili, že Cogswell každému z nich dala jeden zdanlivo obyčajný čokoládový cupcake. Keď ho zjedli, začali pociťovať silnú zmätenosť, malátnosť, pocity podobné opitosti a boli nesústredení a paranoidní. Aby toho nebolo málo, Cogswell im koláčiky rozdala tesne predtým, než mali absolvovať výcvik s nabitými zbraňami. Veľmi ľahko teda mohlo dôjsť k nešťastiu.

Shutterstock

Zodpovedala sa pred súdom

Vojaci pritom ale ani len netušili, že nechtiac požili drogu. Svoje správanie pripisovali hlavne vysokým teplotám, ktoré v ten deň panovali. Toto bolo ale vylúčené vojenskými lekármi. A po drogových testoch už bolo jasné, čo za správanie vojakov môže.

Cogswell sa bránila tým, že marihuanu vojaci užívali bežne. Fakt, že pred nimi zamlčala, že koláčiky obsahujú konope, vysvetlila tým, že sa k nej vojaci správali šovinisticky a mali na ňu mizogýnne narážky. Cogswell sa za svoje správanie musela zodpovedať pred súdom. Ten ju uznal vinnou, ale výška trestu zatiaľ nie je známa. Hrozí jej však až päť rokov za mrežami. Výška trestu by mala padnúť v novembri tohto roku.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť