Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Vraví sa, že v armáde sa človek naučí všetko. Vlastne ani nemá na výber. Zozbierali sme pre vás niektoré triky a zaujímavé informácie a sme zvedaví, či vás svojou jednoduchosťou a niekedy až neuveriteľnosťou aspoň niektoré zaujmú.

1. Cikanie v sprche

Oleg Guta

Nebudeme teraz rozoberať, či cikáte do sprchy alebo nie, no ak by ste to náhodou robili, tak to nemusí byť až také na škodu. Podľa mnohých lekárov totižto moč pomáha liečiť plesňové ochorenie nôh, tzv. atletickú nohu.

2. Izolačná páska

Gnashez/Reddit.com (https://www.reddit.com/r/lifehacks/comments/18s033/if_you_got_blisters_and_still_need_to_workplay/)

Poznáte ten pocit, keď prídete z niekoľkohodinovej túry a vyzujete si turistické topánky? Niekedy to nie je naozaj nič príjemné a to najmä vtedy, ak na svojich nohách objavíte nečakaných a bolestivých votrelcov – pľuzgiere a otlaky. Existuje však trik, ktorý v tejto situácii dokáže dobre pomôcť.

Predtým, než pôjdete na túru alebo v dni, keď viete, že budete na nohách celý deň, oblepte si niektoré časti chodidiel izolačnou páskou. To by vraj malo pomôcť vyhnúť sa pľuzgierom, či iným drobným poškodeniam kože na nohách.

3. Zbohom, rozviazané šnúrky

pixabay.com (https://pixabay.com/ru/галстук-обувь-чистка-кружева-3082/)

Niektoré ťažšie a mohutnejšie topánky, predovšetkým tie turistické, nevydržia dlho zaviazané. Ak chcete, aby sa vám už nerozväzovali šnúrky, stačí, keď na nich urobíte uzol. Mal by však byť bližšie ku koncu šnúrky, aby tak zabránil rozviazaniu „mašličky“.

4. V čase núdze pomôže aj ženská vložka

totallyunprepared.com (http://totallyunprepared.com/2014/10/quake-hack-use-a-maxi-pad-and-duct-tape-to-protect-a-wound/)

Viete, prečo so sebou žena nosí veľkú kabelku? Pretože potrebuje mať všetko so sebou. Nie je to len priestor pre peňaženku, kľúče, kozmetiku, mobil, ale aj pre hygienické potreby. Už asi šípite, že tým nemám na mysli vreckovky. V prípade mimoriadnej situácie, pri ktorej by niekto krvácal, stačí vytiahnuť vložku.

Vložka totižto dokáže dokonale absorbovať veľké množstvo krvi. Priložíte ju na ranu a tým zastavíte krvácanie. Niektorí tiež tvrdia, že hygienické vložky sú skvelým pomocníkom do topánok ako náhrada za obyčajné vložky, pretože dokážu absorbovať pot a aj zahriať.

5. Nápomocný cukor

todaysveterinarypractice.com ( https://todaysveterinarypractice.com/unique-therapies-for-difficult-wounds/)

Vedeli ste, že keď posypete ranu cukrom, môže to pomôcť zastaviť šírenie baktérií? Vysoký obsah cukru totižto spôsobí, že baktérie neprežijú. Berte to však, samozrejme, len ako dobrý tip na prvú pomoc, pred skutočným lekárskym ošetrením.

6. Nielen na behanie

mauro paillex / unsplash.com ( https://unsplash.com/photos/lRQouvQf1-w)

Tu vám asi neprezradíme nič nové. Bežecké legíny nie sú len oblečenie na behanie či iný šport, vďaka ktorému môžeme zamachrovať, že cvičíme. Môžeme si ich obliecť takmer pod všetky nohavice, bez toho, aby boli viditeľné a udržia nás v teple, keď je vonku pod nulou.

7. Žiarivé ako diamant

unknown/Imgur.com ( https://imgur.com/wGOC26C)

Máte doma nejaké topánky, ktoré radi nosíte? Ak chcete, aby boli perfektne lesklé, naneste na ne leštidlo na topánky a nechajte ho pôsobiť aspoň 15 minút. Potom cez naleštené miesta prejdite plameňom zo zapaľovača a sledujte, ako sa začnú lesknúť. Posledný krok si vyžaduje už len očistenie topánok handričkou.

8. Zastrčenie košele

nterior / twitter.com ( https://twitter.com/tiptoptailors/status/511977784563224576)

Tieto situácie by ste mohli poznať, obzvlášť, ak ste tričkový typ a treba zo skrine vytiahnuť nejakú slušnú košeľu na babkinu oslavu. Lenže počas tých pár mesiacoch (a v niektorých prípadoch aj rokoch) sa môže stať, že schudnete a v košeli sa cítite ako keby vám ju požičal starší súrodenec.

Ani to však nemusí byť až taký problém a táto situácia sa dá vyriešiť aj na poslednú chvíľu. Stačí, keď sa pozriete na obrázok vyššie, ktorý vám ukáže, ako zložením niektorých častí docielite na pohľad padnúcu košeľu. Škoda, že neexistuje nejaký trik, ako košeľu zväčšiť, však?

9. Zapálenie ohňa

Reddit.com

Ak idete kempovať, nemusíte investovať do drahých podpaľovačov, či iných technických pomocníkov. Stačí, keď si doma pripravíte vatové guličky a potriete ich vazelínou. Potom ich už iba použijete ako klasický podpaľovač z obchodu.

10. Ak vás niekto sleduje

pixabay.com (https://pixabay.com/ru/автомобиль-чейз-авто-скорость-970910/)

Stalo sa vám niekedy, že ste mali počas šoférovania pocit, že vás niekto sleduje? Znie to skôr ako riadne sci-fi, no tieto situácie sa naozaj stávajú. Vtedy existuje len jedno riešenie. Skúste 4-krát po sebe odbočiť. Ak v spätnom zrkadle uvidíte stále to isté auto, mali by ste si to namieriť na najbližšiu policajnú stanicu.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Oleg Guta 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť