Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Premiér Igor Matovič sa opäť postaral o škandál. Tentokrát sa dostal do slovnej prestrelky s Richardom Baťom, manželom šéfky Štátneho úradu pre kontrolu liečiv. Ako uvádza aj web Hospodárske noviny, Matovič na Facebooku uverejnil status, v ktorom sa obul práve do Baťa.

„Chcem sa týmto verejne ospravedlniť štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za mimoriadne primitívne slová manžela riaditeľky Štátneho ústavu pre kontrolu liečív (ŠÚKL) Zuzany Baťovej. Verím, že jej blízky rodinný vzťah sa ŽIADNYM spôsobom neprejaví na postoji ŠÚKL k vakcíne Sputnik V,“ napísal.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221616376491199

Prestrelka vyústila zverejneným číslom

Narážal tak na Baťovu odpoveď na komentár štátnej tajomníčky Jany Ježíkovej, ktorej Baťo napísal: „Obdivujem tvoju drzosť sa vôbec zapojiť do diskusie po tom, čo tam predvádzate. Takže zalez, odkiaľ si vyliezla.“ Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Baťo napísal Matovičovi súkromnú správu, ktorú premiér neskôr (ako inak) zverejnil. Baťo premiérovi odporučil, aby „si do huby nebral“ jeho manželku.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221617086708954

Tým sa ale celá kauza neskončila. Krátko nato, ako Matovič túto správu na svojom profile zverejnil, Baťo na oplátku zverejnil Matovičovo súkromné telefónne číslo. Facebook síce správu neskôr zmazal, dovtedy si ale číslo stihli pozrieť desiatky tisíc ľudí.

Ľudia ovenčili Matovičovo číslo vtipnými komentármi

A tí sa rozhodli odpovedať s nadhľadom a humorom. Na stránke 09xy.sk je totiž možné nechať komentáre a informácie o rôznych telefónnych číslach. Ľudia sa tak navzájom upozorňujú na to, ktoré čísla dvíhať a ktoré nie (pretože na druhej strane je buď obchodník s nejakou ponukou, prípadne rovno nejaký úchyl). Ako si môžeš predstaviť, ani Matovičovo číslo neostalo bez odozvy.

https://www.facebook.com/rado.bato/posts/3945795862109299

Ľudia sa v odpovediach štylizovali napríklad do ministra Richarda Sulíka alebo prezidentky Zuzany Čaputovej a zanechali po sebe poriadne vtipné komentáre. Padali v nich narážky na plošné testovanie, Sputnik V, kopanie hrobov, odpísanú bakalárku či duchovné prežívanie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Tak napríklad – používateľ štylizujúci sa do ministra hospodárstva Richarda Sulíka napísal: „Furt mi volá, že som nenakúpil testy a mám ísť kopať hroby. Blokol som.“ „Vôbec neodpisuje na SMS správy,“ napísal zase niekto pod menom Zuzana Čaputová. „Je to môj manžel a je to fakt idiot,“ posťažoval sa používateľ pod menom Matovičovej manželky Paulínky. „Omyl, zháňal Marcina,“ dodal fejkový francúzsky prezident Emanuel Macron. Nižšie nájdeš ďalšie vydarené komentáre na Matovičovo číslo:

1.

„Volajúci sa predstavil ako Igor a chcel na mňa hodiť nejaký prúser. Zablokoval som si ho.“

2.

„Je to fejk. Predstavuje sa ako premiér SR a ponúka plošné testovanie. A potom splietal niečo o Sulíkovi a prezidentke.“ (Fakenews)

3.

„Volajúci znel veľmi rozrušene. Divný prízvuk. Dookola opakoval Sulík, Sulík, Sulík… Asi nejaký Ind z call centra. Odporúčam nedvíhať.“

Profimedia

4.

„He called me before Christmas, and talk something about testing with poor english… Didn’t understand him, so I just said: Ok, great. And then he was very happy and ended the call.“ (Tony Blair) (preklad: „Volal mi pred Vianocami a lámanou angličtinou hovoril niečo o testovaní. Nerozumel som, tak som len povedal: ,Ok, super.‘ A potom veľmi šťastný ukončil hovor.“)

5.

„Pán mi volal a chcel hovoriť s nejakým Tonym Blairom. Keď som mu povedal, že ja nie som Tony, tak pán odpovedal: Oh, no, ken ju go van tajm?“

6.

„Volal mi nejaký chlap z Trnavy a chcel mi predať bambusové ponožky.“

7.

„Nejaký múdrosráč. Vraj on je to najlepšie, čo sa prihodilo Slovensku, máme všetci držať huby, že vraj dobre bude. A ešte blúznil niečo o paličkách v nosoch každý týždeň, že mu to dobre vynáša, tak s tým nemieni prestať. A že vedci a odborníci sú dezoláti, čo sa mu to snažia pokaziť.“

Profimedia

8.

„Pán mi ponúkal písanie diplomovej práce niekým iným, no keď som odmietol s tým, že si ju dokážem napísať sám, nazval ma múdrosráčom, absolventom vysokej školy života a pod… Neodporúčam, bude to nejaký podvodník.“

9.

„Je to skvelý človek s veľkým srdcom. Povedal mi to Duch svätý, keď sa v podobe vánku a bublotajúcej vody prehnal cez humno.“

Profimedia

10.

„Ponúka písanie bakalárskych, diplomových a rigoróznych prác, avšak rozhodne neodporúčam – práce opíše maximálne tak z dvoch, troch kníh a dokopy to dáva akási jeho kamarátka v Chorvátsku.“

11.

„Číslo je nedostupné. Majiteľ kope hroby.“

12.

„Vždy, keď mi zavolá, tak mi povie, že mám jeho dôveru.“ (Marek Krajčí)


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.