Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Séria Romantické úteky od Julie Caplin je venovaná všetkým citlivým dušičkám, ktoré milujú tráviť svoj voľný čas čítaním nádherných romantických príbehov. Po prvých dvoch voľne nadväzujúcich častiach s názvom Kaviareň v Kodani a Pekáreň v Brooklyne nám vydavateľstvo Grada prinieslo na pulty kníhkupectiev aj dlhoočakávaný tretí diel s názvom Cukráreň v Paríži.

Tento krásny príbeh vás prenesie do starobylej francúzskej cukrárne opradenej lahodnými vôňami a tou pravou láskou…

Mona Rose/EMEFKA

O autorke:

Julie Caplinová je závislá od cestovania a dobrého jedla. Neustále sa snaží objaviť ten najlepší džin, a dokonca aj svoju prvú knihu napísala vo chvíľkach medzi ochutnávkami tohto nápoja, ktorému sa hovorí aj „holandská guráž“.

Ako PR riaditeľka sa dlhé roky potulovala po Európe a sprevádzala tých najlepších gastronovinárov na press tripy, aby ochutnali gastronomické pochúťky v najrôznejších mestách Talianska, Francúzska, Belgicka, Španielska, Dánska a Švajčiarska. Tieto cesty sa pre ňu neskôr stali inšpiráciou na napísanie úspešnej série Romantické úteky, ktorú odštartovala Kaviareň v Kodani.

O knihe:

Mladá a pekná Nina je v živote trochu stratená. Po tridsiatke ešte stále pracuje ako servírka a veľmi ju to frustruje. Jej veľká rodina je navyše rozhodnutá chrániť ju pred všetkými nástrahami života. Jedného dňa však Nina urobí rázny krok a odíde do Paríža vypomáhať s prípravou cukrárskych kurzov pre začiatočníkov, ktoré vedie starý rodinný priateľ Sebastián.

Nina si vďaka svojej povahe veľmi rýchlo získa nových priateľov a postupne sa zdokonaľuje aj v pečení tých najlahodnejších zákuskov. Pod jej rukami vznikajú chutné éclairky či lahodné makrónky, rezy mille-feuilles plnené malinami či minitortičky s lieskovými orieškami. Omnoho ťažšie to však má so Sebastiánom, z ktorého sa medzičasom stal večne ufrflaný a arogantný šéfkuchár. Vraví sa však, že láska ide cez žalúdok. A na to, aby sa rozhorel plameň veľkej vášne, občas stačí aj malá iskra… Podarí sa ju Nine rozdúchať a nájde v malej parížskej cukrárni to, po čom tak veľmi túži?

Mona Rose/EMEFKA

Aké sú naše dojmy z tejto knihy?

Román Cukráreň v Paríži v sebe ukrýva neodolateľný príbeh, do ktorého sa chcete začítať po náročnom dni, keď viac ako po čokoľvek inom túžite konečne vypnúť a trochu sa zregenerovať. Kniha totiž predstavuje dokonalý romantický únik do malej cukrárne v metropole Francúzska, vďaka ktorej možno zistíte, že minulosť občas stačí len trošku oprášiť, aby získala späť svoj lesk a iskru. A navyše, kto by odolal takej dokonale estetickej obálke?

Tento sladký príbeh s lahodnou vôňou kávy a čerstvo napečených koláčikov si nás jednoznačne získal. Autorka sa v ňom venuje témam, ako sú napríklad medziľudské vzťahy, sila priateľstva, láska, spolupatričnosť a snaha osamostatniť sa. Dala nám ochutnať lepšie (aj horšie) zákusky, zaviedla nás na cukrársky kurz a predstavila nám sympatické postavy, ktoré sa nám ihneď dostali pod kožu. Na záver ešte aj ulahodila našim dušiam síce predvídateľným, no uspokojivo sladkým koncom.

Navyše dokonalá atmosféra Paríža a starobylej cukrárne s nami zostala ešte dlho po dočítaní. Knihu si najlepšie vychutnáte v pohodlí domova s voňavými sviečkami, čerstvou kávičkou a s chutnými koláčikmi pred sebou.

Knihu Cukráreň v Paríži si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Mona Rose/EMEFKA

Kniha Cukráreň v Paríži vás zahreje pri srdci počas celého čítania a nakoniec v ňom zostane ešte dlho po dočítaní. Napečte si koláčik, urobte si kávičku, pohodlne sa usaďte a užite si príjemné čítanie tohto voňavého románu.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s GRADA Publishing, a.s.


Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.