Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Proste len tak zmizol. Portál Unilad upozornil na podivuhodný prípad 50-ročného Chrisa Woitela, ktorého zachytila bezpečnostná kamera v bytovom komplexe v meste Sonora v Kalifornii dňa 8. januára 2021. Vidíme, ako vstúpil dnu a následne sa vybral po schodoch (zrejme k svojmu bytu), držiac v ruke fľašu vína.

Na týchto zdanlivo banálnych záberoch by nebolo nič pozoruhodné. Skrátka sa zrejme vrátil z obchodu a zamieril do svojho bytu. Problém ale je, že Chris je od 10. januára 2021 nezvestný. Nikto nevie, kde sa stratil. Zdá sa, že zábery z bezpečnostnej kamery pochádzajú len spred dvoch dní pred jeho zmiznutím.

Na zázname z kamery sa už neobjavil

V tejto chvíli si možno povieš, že Chrisa musela kamera zachytiť aj v momente, keď neskôr z komplexu odchádzal. A tu je práve ten problém. Na kamere sa už totiž viac neobjavil. Rodina nezvestného muža kontaktovala políciu, ktorá si ako prvé preklepla záznamy z bezpečnostnej kamery. A hoci na nich videli Chrisa prichádzať do komplexu, von z neho určite nevyšiel.

Kam sa ale teda podel? Mohol vyjsť nejakým zadným vchodom? To zatiaľ nevieme. Chris Woitel je v danej lokalite známy a susedia ho dobre poznajú. Nikto ho však od toho osudného dňa nevidel. Sestry s ním podľa dostupných informácií naposledy telefonicky hovorili 9. januára. „Nie je vo svojom byte, na jeho bankovom účte nebola zaznamenaná žiadna aktivita. Zúfalo sa ho snažíme nájsť,“ povedala Chrisova sestra Lara Haben. Vyšetrovatelia si s týmto prípadom nevedia rady.

Shutterstock

Preskúmali Chrisov byt, kde ale neobjavili nič, čo by naznačovalo, že bol spáchaný zločin. Rodina si najala aj súkromného detektíva, ktorý prišiel s teóriou, že so zmiznutím má niečo spoločné jeden Chrisov známy. Zatiaľ sa to ale nepodarilo preukázať. Chrisova druhá sestra Kathy Flynn novinárom povedala, že je zo zmiznutia brata šokovaná a ona a jej súrodenci si teraz prechádzajú peklom. „Je to hrozné. Je ťažké spať, myslieť, sústrediť sa na niečo iné. Strašne nám chýba,“ povedala.

V posledných dňoch sa správal veľmi zvláštne

Ako potenciálna stopa by sa mohla javiť Chrisova posledná konverzácia, ktorú viedol cez internet so svojou neterou. Napísal jej: „Prosím, povedz Lare, nech si skontroluje správy. Je to dôležité.“ Lara mu vtedy obratom telefonovala naspäť, ale Chris nedvíhal.

V poslednej dobe sa Woitel podľa nich správal zvláštne a paranoidne. Na sociálnych sieťach písal podivné príspevky a viacerým ľuďom rozprával o úteku do hôr. Bol tiež posadnutý nepokojmi v budove Kapitolu, ku ktorým došlo 6. januára 2021.

https://www.facebook.com/attempt2locate/photos/bc.AbqDvqwJo4JQJf5cYWFly-vKaMxFoppaNOuUMIg485huj8qMTmopmxQUk5RnN9uVuZE12xP_vXElpeFrg0N-gQex05ZOJDCuHwJcn8ZmfOBH_u4BZUGdUTjelbpbDWNX0KnvM0G8KvVH23LPxaI0bU7z/254716439597210/?opaqueCursor=AbpHIbv4rM9BxbB5q-cuVM0NB0e3sLZ3e3LqnRQPkTphkBw2SmdxmqzsnSsOBqbCEzawhdX5BD6gv237NMA4ljLgFg1XoKnbwYM4QFs-hi6npKJdIAkriZaFM6bcaJTxETok8tglulO7as7clIMerL4KCij5K7S-Yfb17SicLVSDoK-vVUzryiuPc-yA7VAmSm2XMMP9XcVycJG1z0H2aGxxAFMh_BEmF_J1jDKqNeOUUjwtVlVc3PwBNhyE4E3GNr20LZByNzxjUzBCgl4iupu5lK2nYLgzOsxsOD6GEXbLBi-YHLj6XS9JTytquV3SOpx5nKErp0uChYHdsSnDR2SgEp5IkdUdFNzIy2zyz_Y8CGjD0M3P2Xmilq2CeYlNXrzE4hFzitpedzcrjQ3F5Ob1g1S0dgQNuAVu9NkHapelt5KUDW_c1MSTPp9oXBhMz9Rhd-BJiOmtUsXMWL2MvJovXIVk5AyiJOyr0y2TkSXc1NCARXIsfj4Mvj0VwJk23u3k_REXeqEHVNJx1K9R_tATP5f457m5vsdWysFVkgdqoNsyXwf0Xcrrs94eAwTp9UMRva8eC_Yxwizr1OnhR4K5Hme4v7ZU08gW2NwzoEsAmw

Nič z toho ale nenaznačuje, kde Chris je, prípadne, či sa rozhodol zmiznúť z vlastnej vôle, alebo v tom má prsty niekto iný. Od zmiznutia Chrisa Woitela ubehol viac ako mesiac a jeho rodina o ňom nemá žiadne správy. Podľa vlastných slov sa už začínajú pripravovať na najhoršie, ale stále v kútiku duše dúfajú, že sa ich brat predsa len vráti domov živý.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť