Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Vrah Jeffreyho Dahmera novinárom prezradil, prečo ho zabil

Dahmerov vrah si stále odpykáva doživotný trest vo väzení.


Jeffrey Dahmer patrí medzi najhorších sériových vrahov histórie. Seriál o ňom a jeho obetiach Monster: The Jeffrey Dahmer Story sa na Netflixe stal obrovským hitom, aj napriek rezervovaným recenziám. Pokiaľ si ho videl, prípadne si s Dahmerovým životom oboznámený, tak dobre vieš, že Dahmer nedostal za svoje zločiny trest smrti, ale doživotie.

Ako ale pripomína aj portál LADbible, v roku 1994 ho vo väzení zabil spoluväzeň Christopher Scarver. Ten si dodnes odpykáva doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. V roku 2015 novinárom povedal, prečo Dahmera vlastne zavraždil.

Profimedia

Dahmer sa vraj za mrežami správal agresívne a často sa s väzňami či dozorcami hádal. „Niektorí ľudia, ktorí sú vo väzení, sa za svoje činy kajajú, ale on nebol jedným z nich,“ uviedol. Scarver vraj Dahmerovu spoločnosť nevyhľadával, keďže sa mu hnusili jeho činy aj jeho „zvrátený zmysel pre humor“.

Seriál o brutálnom vrahovi a kanibalovi Jeffreym Dahmerovi je na Netflixe hitom

Mohlo by ťa zaujímať:

Seriál o brutálnom vrahovi a kanibalovi Jeffreym Dahmerovi je na Netflixe hitom. Niektoré ženy ho považujú za príťažlivého

Zavraždený spoluväzňom

28. novembra 1994 sa táto animozita vystupňovala. Scarver, Dahmer a ďalší väzeň Jesse Anderson mali vyčistiť väzenské kúpeľne. Ostali bez dozoru, a to sa pre Dahmera ukázalo ako fatálne. Scarver plnil vedro vodou, keď pocítil, že ho niekto bodol do chrbta.

„Otočil som sa a Dahmer a Jesse zadržiavali smiech,“ spomínal neskôr. „Pozrel som sa im priamo do očí, ale nevedel som povedať, kto to urobil.“ Keď sa všetci traja rozišli, Scarver sledoval Dahmera k šatni pre zamestnancov a vzal z posilňovne ťažkú kovovú tyč. Nenapadol ho však okamžite. Ukázal mu vystrihnutý novinový článok, v ktorom boli popísané Dahmerove zločiny: okrem vrážd aj nekrofília či kanibalizmus.

Profimedia
nevera, podvádzanie, vzťahy, rozchod, príhody a historky

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o smutné chvíle, keď zistili, že sú im partneri neverní

„Spýtal som sa ho, či to naozaj urobil, pretože som tým bol naozaj znechutený. Bol šokovaný. Áno, bol,“ povedal Scarver. „Rýchlo začal hľadať dvere, zabránil som mu v tom. Skončil mŕtvy. Rozmlátil som mu hlavu.“

Následne vošiel do šatne, v ktorej pracoval Anderson. „Na chvíľu sa zastavil a rozhliadol sa okolo. Hľadal, či sú okolo nejakí bachari. Žiadni tam neboli. A stalo sa v podstate to isté. Rozmlátil som mu hlavu,“ povedal Scarver. Neskôr špekuloval, že ho dozorcovia možno nechali s Dahmerom samého úmyselne, pretože chceli, aby ho niekto zabil.

V podobnom duchu sa vyjadril aj Scarverov syn Chris. Podľa neho rozhodne nemali muži ostať bez dozoru. Dahmerova smrť sa medzi príbuznými jeho obetí stretla s rôznymi reakciami. Väčšina z nich sa ale vyjadrila, že je dobre, že je mŕtvy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť