Vráťme sa v čase! Čo frčalo kedysi a s akými hitmi bodovali dnešné hudobné hviezdy?

Ako sa zmenila hudba Britney Spears, Rihanny, Rytmusa či Robbieho Williamsa v priebehu rokov? Robia rovnakú hudbu ako pred 5, 10 či 15 rokmi? Pripomeňte si ich dávne šlágre.


Opäť tu máme víkend. Ak neviete, aký hudobný playlist vybrať na večer s priateľmi, možno vás inšpiruje nasledujúca dávka hitov úspešných pred rokom 2008 (znie to, akoby to bolo nedávno, no je to už 9 rokov). Nie to úplne retro, no už to dávno nie je aktuálne. Nie je to tá najhoršia hudba na svete, no kvalitnými piesňami by sme to tiež nenazvali (teda až na výnimky). Pustite si hity, na ktoré ste už možno zabudli.

Beyoncé

Beyoncé Giselle Knowles-Carter začala svoju hudobnú kariéru ako 11-ročná. V roku 1997 (vtedy  iba 15-ročná) so svojou dievčenskou skupinou Destiny’s Child vydala prvý singel a dnes je to už 24 rokov, čo funguje na scéne. My vám pripomíname pesničku Say My Name z roku 1999.

Shakira

Kto by nepoznal jej prvý úspešný hit Whenever Whenever, ktorý vyšiel pred 16timi rokmi? Shakira začala svoju hudobnú kariéru v trinástich rokoch (1990) a jej prvý album v angličtine uzrel svetlo sveta v roku 2001. Z neho pochádza aj nasledujúca pesnička:

David Guetta

Už čoskoro 50-tnik David Guetta začal robiť hudbu ako 23-ročný. Do povedomia sveta sa však dostal až s pesničkou Love Don’t Let Me Go z roku 2001.

Rihanna

V roku 2003 sa začala 15-ročná Rihanna venovať hudbe. U nás sa sme o nej počuli vďaka pesničke Pon De Replay, ktorú nahrala ako 17-ročná. Od vtedy ubehlo 12 rokov.

Adele

Rihanninou rovesníčkou je 29-ročná Adele, ktorá svoju kariéru začala ako 18-ročná s pesničkou Hometown Glory, ktorú však sama zložila v 16-tich.

Eminem

Tento americký raper oslávi tento rok 45 rokov a už ako 16-ročný objavil svoj talent. No až o 8 rokov neskôr vydal svoj debutový album. Prvý veľký úspech prišiel v roku 1999 s albumom The Slim Shady LP, z ktorého je tento song:

Britney Spears

Britney začala spievať ako dieťa v kostole a po tom ako si všimli jej talent sa dostala do The Mickey Mouse Clubu spolu s hviezdami ako Justin Timberlake, Christina Aguilera či Ryan Gosling. Vtedy mala 11 rokov. V roku 1998 ju ako 17-ročnú preslávil hit Baby One More Time. Pesnička  Overprotected je z roku 2001 a dobre v si v nej všimnite, čo sa vtedy nosilo.

Justin Timberlake

Justin začal rovnako ako Britney svoju spevácku kariéru ako 11-ročný v Mickey Mouse Clube. Niekoľko rokov bol súčasťou chlapčenskej supiny ‘N SYNC. V roku 2002 však vydal veľmi úspešný sólový album, na ktorom nájdeme hity Cry Me a River, Señorita či Rock Your Body.

Enrique Iglesias

Síce na to nevyzerá, no Enrique má už 42 rokov. Svoju hudobnú kariéru začal pred 23 rokmi. My sme vám vybrali jeho ,,iba“ 16-ročnú pieseň Escape. Pri natáčaní tohto videoklipu sa totiž zoznámil a zamiloval do ruskej tenisky Anny Kurnikovovej a žijú spolu šťastne až do dnes.

Robbie Williams

Len o rok starší je Robbie Williams. Svoju spevácku karéru začal v roku 1990 v chlapčenskej kapele Take That, ktorá sa po 5-tich rokoch rozpadla. Potom si dal Robbie 2 roky pauzičku a následne sa ako 23-ročný začal venovať sólovej dráhe, ktorej sa venuje dodnes. Pieseň Millenium má už 19 rokov.

Taylor Swift

Aj keď má táto americká speváčka iba 27 rokov, jej závratná kariéra začala pred 13 rokmi. Ako náhle presedlala z country piesní na popové, dostala sa aj do nášho povedomia. Nasledujúca pesnička má 9 rokov.

Madonna

Nie je to taká ďaleká budúcnosť a z Madonny bude šesťdesiatnička. Hudobne sa začala presadzovať už v mladom veku, vtedy slávnejším kolegom robila vokalistku. Svoju vlastnú kariéru začala až ako 24-ročná. Z jej bohatej kariéry je ťažké vybrať len jeden hit. Rozhodli sme sa pre Don’t Tell Me, ktorý je z roku 2000.

Pink

Pink má za sebou 22-ročnú kariéru a stále nahráva nové skladby. 6 rokov po tom, ako sa začala venovať hudbe sa u nás preslávila piesňou: Get the Party Started (2001).

Justin Bieber

Justin Bieber má dnes len 23 rokov, no kedže začal spievať už ako 13-ročný, má za sebou slušnú kariéru. Pamätáte si ešte jeho začiatky so smiešnym účesom a dievčenským hláskom? Môžete si pripomenúť:

Pharrell Williams

Ťažko uveriť, že má Pharrell už 44 rokov. S hudbou začal v 19tich a svoj prvý singel Frontin vydal v roku 2003. Z roku 2004 je nasledujúca pesnička She Wants To Move, ktorú zložil v rámci svojej kapely N.E.R.D. V tých rokoch už spolupracoval aj s Jay-Z alebo Snoop Doggom.

Linkin Park

Kapela Linkin Park sa od roku 1996 za 21 rokov dostala z Nu Metalu na Pop, ktorý môžeme z rádií počuť aj v týchto dňoch. Z roku 2000 je jedna z ich prvých najvýraznejších skladieb One Step Closer a z toho istého roku aj hit  In The End.

Jennifer Lopez

Na svojich 47 rokov rozhodne nevyzerá. Svoju kariéru začala ako 17-ročná, no viac sa venovala herectvu ako spevu. Svoj prvý album vydala pomerne neskoro, až keď mala 29 rokov. Pieseň If You Had My Love je z roku 1999.

Rytmus

Ako sú na tom slovenskí interpreti? Patrik Vrbovský začal s rapovaním v roku 1992 ako 15-ročný. Spolupracoval s mnohými, vtedy známymi rapermi a používal pseudonym Pa3k Metamorfolord. V roku 2001 založil skupinu Kontrafakt a vďaka hitu Dáva mi a hudobnému kanálu Music Box sa začala jedna slovenská hiphopová éra.

Horkýže Slíže

Nitrianska kapela Horkýže Slíže existuje od roku 1992. Svoje prvé demo nahrali o 2 roky neskôr. Prvý ,,poriadny“ album V rámci oného je z roku 1997 a na ňom sa nachádza aj pesnička Horí ti maštaľ.

Zuzana Smatanová

Zuzana Smatanová vyhrala v roku 2003 hudobnú súťaž Coca-Cola Popstar a vtedy vznikol aj jej debut Tam kde sa neumiera. Tento rok je na našej hudobnej scéne 14 rokov.

Dara Rolins

Dara Rolins začala svoju kariéru už v roku 1981 ako 9-ročná. Jej pieseň Čo o mne vieš hráva snáď na každej oldies party. My sme vám však vybrali inú špecialitu, jej spoluprácu s raperom Helicom z roku 2003.

Billy Barman

Kapela Billy Barman vznikla v roku 2008, keď sa spojili frontmani kapiel Cliche (Juraj Podmanický) a Vetroplach (Jozef Vrábel). Ťažko uveriť, že je to už 9 rokov. Ich prvým singlom bola pesnička Introvert.

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Microsoft sa po 32 rokoch lúči so Skicárom - v najnovšom update ho už nenájdeme

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
26
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Vráťme sa v čase! Čo frčalo kedysi a s akými hitmi bodovali dnešné hudobné hviezdy?

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME