Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Vraždiaceho Medvedíka Pú vystrieda psychopatický Peter Pan. Postavy z detských knižiek sa stávajú záporákmi v nových hororoch

Medvedík Pú a Prasiatko v novom slasheri masakrujú nevinné obete.


Príde po vraždiacom Medvedíkovi Pú krvilačný Peter Pan? Podľa portálu LADbible rozhodne áno!

Hororom sa v poslednom čase mimoriadne darí a tvorcovia prichádzajú aj s pomerne originálnymi námetmi. Veľkú pozornosť si v posledných týždňoch vyslúžil najmä bizarne pôsobiaci slasher Winnie-the-Pooh: Blood and Honey. Ako už názov naznačuje, hlavnými záporákmi sú Medvedík a Prasiatko.

Z roztomilých hrdinov sa vo filme stali sadistickí krvilační vrahovia, ktorí masakrujú obete nožmi či kladivami. Snímku natočil Rhys Frake-Waterfield a vďaka jej téme sa stala veľmi diskutovanou. Niektorí nápad urobiť z hrdinov obľúbenej detskej knižky od A. A. Milnea psychopatických zabijakov ocenili ako originálny a svojím spôsobom zábavný, iní reagovali kyslejšie.

Vraždiaceho Medvedíka Pú vystrieda psychopatický Peter Pan. Postavy z detských knižiek sa stávajú záporákmi v nových hororoch
MovieStillsDB / Altitude Film Distribution

Faktom ale je, že o snímke sa začalo hovoriť, čo bolo z marketingového hľadiska len dobre. Nezávislý slasher vznikol prakticky na kolene za menej ako 100-tisíc dolárov a čo sa týka tržieb, na konte má zatiaľ niečo cez milión dolárov. Treba dodať, že v domovských Spojených štátoch premiéra ešte len prebehne, a to 15. februára (film sa zatiaľ premietal na rôznych festivaloch a oficiálne v kinách v Mexiku).

Nové hororové univerzum?

Už teraz je ale jasné, že táto bizarnosť si získa popularitu aj na rôznych video-on-demand službách. Predsa len… diváci si ho zapnú už len z čírej zvedavosti. Frake-Waterfield sa už stihol vyjadriť aj o tom, že by rád natočil sequel, ktorý by bol „ešte šialenejší a extrémnejší“.

Okrem toho prezradil, že chystá aj dva ďalšie podobne ladené filmy: Bambi: The Reckoning a Peter Pan’s Neverland Nightmare. Tie budú mať podobnú premisu, ale masakrovať nešťastné obete budú hrdinovia z detských knižiek Bambi od Felixa Saltena a Peter Pan od J. M. Barrieho.

YouTube video

Režisér by chcel, aby tieto filmy boli súčasťou jedného univerza. „Ľudia mi písali, že by veľmi radi videli film Bambi verzus Pú,“ povedal. Podelil sa tiež o niektoré detaily z chystanej snímky Peter Pan’s Neverland Nightmare. Konkrétne o to, že z roztomilej víly Tinkerbell, kamarátky Petra Pana, urobia obéznu vílu, ktorá je závislá od drog. Zdá sa teda, že to bude opäť poriadna divočina.

Ešte predtým sa ale zrejme natočí pokračovanie Winnie-the-Pooh: Blood and Honey. Tvorcovia budú mať tentokrát vyšší rozpočet, čo im iste umožní roztočiť ešte krvavejšie orgie. Prvá klapka by mala padnúť v roku 2024.

Vraždiaceho Medvedíka Pú vystrieda psychopatický Peter Pan. Postavy z detských knižiek sa stávajú záporákmi v nových hororoch
MovieStillsDB / Altitude Film Distribution

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje